Küresel Isınmanın Dünyadaki Beslenme Yetersizliğine Bağlı Hastalıklar Ve Açlık İle İlişkisi Nasıl Kurulabilir?

Bu yazımızda küresel ısınmanın dünyadaki beslenme yetersizliğine bağlı hastalıklar ve açlık ile ilişkisi nasıl kurulabilir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Küresel ısınma, dünya üzerinde sanayileşmenin artmasıyla doğaya doğrudan salınan gazların atmosfer yapısını bozması ve Güneş ışınlarının zararları olanlarının dünyaya gelmesi sonucunda güneş ışınlarıyla birlikte zehirli gazların atmosferde hapsolup askıda kalması sonucunda, yerkürenin ısınmasıyla gerçekleşir.

Küresel ısınma her ne kadar ısınma olarak bilinse de kuraklık ve buzul olmasına da neden olabilir. Küresel ısınma normal canlılık faaliyetlerinin oluşmasına engeldir. Bu da bitki ve hayvanların olağan hayati faaliyetlerini kısıtlar.

Küresel ısınmanın canlılar üzerindeki bu etkisi bitki ve hayvan nesillerinin tükenmesine neden olur. Hayatına bir tüketici olarak devam eden insanın besin kaynakları da böylece tükenmiş ya da özelliğini kaybetmiş olmaktadır. Bu da insanlarda açlığa, yetersiz beslenmeye ve devamında hastalanmaya yol açmaktadır.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.