Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Küresel Isınma İle İlgili Kompozisyon - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Ağustos 2022

Küresel Isınma İle İlgili Kompozisyon

Dünyamız acaba emin ellerde mi? Bizler seçim zamanı kafamıza göre istediğimiz partinin seçilmesini istiyoruz. Seçtiğimiz partinin mitinglerine katılıyoruz. Oysa ne zaman Küresel Isınmaya hayır mitingi düzenlense Dünyayı biz mi kurtaracağız? Diyerek mitinge katılmıyoruz. İşte bunun bedelini biz ödemesek bile torunlarımız ve diğer insanlar fazlasıyla ödeyecek.

İnsanlar Türkiyenin 3 büyük kentinde yapılan Cumhuriyet yürüyüşlerine katıldı. Ülkenin dört bir yanından beni bu kişinin yönetmesini istemiyorum diye mitinglere katıldılar. Oysa 28 Nisan ve 8 Aralık 2007 tarihinde Küresel Isınmaya hayır, Türkiye Kyoto Protokolünü imzala diye yürüyüşler yapıldı. Mitinglere katılan kişilerin az olması dolasıyla fazla ses getirmedi ama Cumhuriyet Yürüyüşlerine katılım fazla olmasından dolayı etkisi günlerce, haftalarca sürdü. Tüm gazeteler manşetlerde yayınları bunları. Tam sayfa ayırdılar. Televizyonlar Canlı yayın yaptılar. Ana Haber Bültenlerinde ilk haber olarak yayınladılar. Günlerce bu mitingin izleri sürdü. Televizyon programları düzenlendi Cumhuriyet mitingi hakkında. Küresel Isınmaya Hayır mitingine geldiğimiz zaman bazı gazetelerde bir sayfada ufak bir yazı Televizyonlarda ise ilgili hiçbir haber yok.

Parti mitingleri canlı olarak veriliyor. Ana Haber Bültenlerini dolduruyor.

Ben bir çevreci olarak Küresel ısınmayla ilgili televizyon kanallarını halkı bilinçlendirici programlar yapmasını istiyorum.

Tüm televizyon kanallarının en az 2 tane magazin programları var onları 1 taneye indirip onun yerine Küresel ısınma hakkında bilgi verecek programlar istiyorum.

Dünya olmadıktan sonra bizi nasıl, kimin tarafından yönetileceğimizin anlamı ne?

Hangi ünlü nerede, kiminle yakalandı diye yayın yapan magazin programlarının anlamı ne?

Dünyayı korumayan ülkesini sevmeyen bir Başbakan, C. Başkanı seçtikten sonra o bizi yönetse ne olur yönetmese ne olur. Sonuçta bir gün Dünya ölecek; onlar, bizler öleceğiz o zaman bizleri kimin yönetmesinin önemi ne ki?

Onlar Dünyayı öldürecek bizler ise sizler Dünyayı yok edin diye oylarımız size diyerek mitinglerine katılırız. İnsanlar hep Dünyayı öldürecek olan kişileri sever.

Ben kimin mitingine katılmak isterim biliyor musunuz? Kime oy veririm biliyor musunuz?

Göreve geldiği gün KYOTO protokolünü imzalayacağına söz veren ve bunu yapan Avustralya Başbakanı gibi böyle kişilerin mitingine katılır ve ona oy veririm.

Ama biz de öyle birisi yok boş mitinglere katılır ve boş kişilere oy veririz.

——————————————————–

Küresel Isınmayla ilgili kompozisyon , Küresel ısınma kompozisyon örneği , Küresel ısınma hakkında kompozisyon

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781