Kuranı Kerim’in Gönderiliş Amacı

Kuranı Kerim’in gönderilme amacı, kuranı kerimin indiriliş amacı konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Kuranı Kerim, İslam dininin esaslarını kullara anlatan kutsal kaynağımızdır. Kuranı Kerim, Müslümanlara bir çok şeyi öğütlemek, islam dininin esaslarını ifade etmek ve Allah’ın, kullarına olan emir ve yasaklarını bildirmek amacıyla indirilmiştir.

Kuranı kerim, Allah’ın kullara anlatılması, Allah’ın istediği şekilde emir ve yasakların anlatılması ve kullara Allah’ı düşünerek sorumluluklar yüklemek için indirilmiştir.

İslamiyeti kabul eden ve Allah sevgisini içinde barındıran ve Allah’ı kalbiyle seven tüm müslümanlar hayatlarını dini hususlara göre şekillendirirler ve tüm dileklerini, şikayetlerini dua yolu ile Allah ile paylaşırlar. Müslümanlara kuranı kerim indirilmiştir çünkü kuranı kerim, onların hayatlarını şekillendirmek için hayatları boyunca nasıl bir kişiliğe nasıl bir ahlaka sahip olmaları gerektiğini açıklamak için indirilmiştir. Kuranı kerim sayesinde müslümanlar hangi konuda, kime, nasıl davranmaları gerektiğini bilirler ve kuranı kerimin esaslarına göre hayatlarını şekillendirirler.

Kuranı Kerim’in Gönderiliş Amacı Başlıklı Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.