Kurallara Uyulmaması Halinde Ne Gibi Sorunlar Yaşanır?
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2018

Kurallara Uyulmaması Halinde Ne Gibi Sorunlar Yaşanır?

Bu yazımızda kurallara uyulmaması halinde ne gibi sorunlar yaşanır kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Kurallar, yazılı ve yazısız olmak üzere iki çeşittir. Yazılı kurallar hukuki olarak kanunlardan oluşan kurallardır. Yazısız kurallar da ahlaki olarak meydana gelen geleneksel ve örfi kurallardan oluşan ve nesiller boyu devam eden kurallardır. Kurallara uyulması gerekir. Kurallar uygulanmak ve düzen sağlamak içindir. Kişilerin sosyolojik olarak insani ve beşeri ilişkilerinin düzenlenmesinde kurallar önemlidir.

Kurallara uyulmaması durumunda toplumsal düzen bozulur. Suç oranı artar. Cezalar yerini bulmaz. Adaletsizlik ve zulüm ortamı oluşur. Kurallara uyulmaması durumunda kaos ortamı oluşur. Düzensizlik her şeyi karıştırır. İnsanların özgürlükleri kısıtlanır ve haklar hak sahiplerine verilmez. Devletin ve hükümetin bir önemi kalmaz. Millerin birlik ve beraberliği bozulur ve huzur ve barış ortamı zarar görür.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. rabia akmaya dedi ki:

  Ne olur

 2. AyyıldızTim dedi ki:

  Arkadaslar Sayfayı Begendiyseniz Begenin Ve Biz Hack Timi Olarak Bu Sayfayı Tebrik Ediyoruz…! AYYILDIZ TİM CcC BOZKURT AYYILDIZ CcC

 3. aleyna tilki dedi ki:

  Arkadaşlar Merhaba benim adım Aleyna yeni bir oyun buldum Size söyleyeceğim şimdi yazıyorum buraya school girls simölötör oyununuzu oynayın Çocuklar Hadi goodbye

 4. Sena dedi ki:

  Bencelik çok güzel olmuş??????

 5. miray dedi ki:

  bence tanı

 6. Anonim dedi ki:

  Biraz daha fazla olsaydı daha iyiydi

 7. reşit dedi ki:

  Aman ne sorun olacak her kurala uymak zorunda mıyız? Kuralı koyarken bize soran oldu mu :) dimi arkadaşlar ben özgür biriyim kural sınır tanımam.

Yorum Yaz