Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Mayıs 2021

Kültürel ve Doğal Mirasımızın Korunması Neden Önemlidir

Bir toplumun sahip olmuş olduğu kültürel ve doğal miraslar o toplumun bir bakıma kimliği niteliğinde olmaktadır. Bir toplumun toplum olmasındaki en büyük etken o topluma ait bir kültürel ve doğal mirasın bulunmasıdır. Kültürel ve doğal mirasa sahip olmayan toplumlar başka toplumların etkisi altında olmaktadır. Bu yüzden kültürel ve doğal mirasa sahip olmayan toplumlar hiçbir zaman ne bağımsız ne de egemen bir toplum olamamaktadırlar. Peki sahip olunan kültürel ve doğal mirasın korunması niçin önemlidir? Bu sorunun cevabını öğrenmek ve uygulamak toplumdaki her bireyin görevidir.

Kültürel mirasını korumayan toplumlar gelecek nesillere kendilerine ait herhangi bir değeri taşıyamazlar. Bizler çok şanslıyız ki kültürel ve doğal birçok mirasa sahibiz. Bu yüzden bu durumdan bizim gibi gelecek nesillerinde faydalanmasını ve gururlanmasını istiyorsak kültürel ve doğal miraslarımıza sahip çıkmamız gerekmektedir. Kültürel ve doğal mirasın korunması demek gelecek nesillerin kendilerine ait olan kültürlerinden haberdar olmaları ve bu durumu yaşatmaya devam etmeleri anlamına gelmektedir. Bu durum da bir toplum gerçek anlamda bir toplum olabilmesi için çok önemlidir.

Sahip olunan kültürel ve doğal miras sayesinde millet diğer milletlerden ayrılır. Millet olabilmeye devam edebilmek için kültürel ve doğal mirasın korunması ve sahip olunan değerlerin her bir bireye tanıtılması için bir takım faaliyetler gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Her insanın bu konuda bilinçli olarak özen göstermesi önemlidir.

Kültürel ve Doğal Mirasımızın Korunması Neden Önemlidir Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz