Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Kültürel Etkileşimin Yararları ve Zararları - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 06 Temmuz 2022

Kültürel Etkileşimin Yararları ve Zararları

Bu sayfamızda kültürel etkileşimin yararları ve zararları nelerdir sorusuna cevap vererek bu konuda münazara görüşümüzü paylaşmaya çalışacağız.

Toplumlar etkileşime geçtikleri toplumların birçok özelliğinden etkilenmektedirler. Bu etkileşim bir taraftan olumlu bir taraftan ise olumsuz özellikler taşımaktadır.

Farklı kültürle karşılaşarak onların kültürlerini gören milletler bu toplumlardan bir süre sonra etkilenmekte ve onların kültürlerinden bazı özellikleri kendi kültürlerine aktarmaktadırlar. Bu durum olumlu bir etkileşim olmakla birlikte kültürlerin zenginleşmesini ve güzel değerlerin yaygınlaşmasını sağlamaktadır. Kültürel etkileşime olumsuz tarafından bakıldığında ise milletler başka kültürler ile karşılaştığında kendi benliklerini zaman içerisinde kaybedebilmektedir. Bu sebeple toplumlar yeni kültürler ile karşılaştığında yozlaşmaya uğramadan kendi benliklerini kaybetmeden yenilikleri benimsemelidir. Aksi halde milletler kendi değerlerinden uzaklaşacak ve kendi milletlerini millet yapan özelliklerini kaybedeceklerdir. Önemli olan kültürel etkileşimden zarar görmeden milletlerin kendilerini zenginleştirebilmeleridir.

Kültürel Etkileşimin Yararları ve Zararları Nelerdir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781