Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Eylül 2020

Kültürel Değişim Nedir Kısaca

Toplumu meydana getiren bireylerin öğrendikleri, paylaştıkları ve o topluma ait olan tüm değerlere Kültür adı verilir. Toplumdaki bireylerin oluşturduğu bir bütün olan kültür, toplumun olmazsa olmaz temel taşıdır. Çünkü insanlar kültürü kendileri oluşturur ve kültür de insanların yaşamasını sağlar.

Kültür nesilden nesle aktarılır ancak kültür nesilden nesle aktarılsa da kültür sürekli değişir. Çünkü kültürü devralan her nesil kültür üzerinde yenilikler yapar ve böylece kültürde değişmeler meydana gelir. Bu değişim kültürün üzerine bir çok yeniliğin katılmasıyla ve bazı hususların kültürden çıkarılmasıyla meydana gelir ve böylece Kültürel değişim meydana gelir.

Kültür, hem durgun hem de değişkendir. Kültür; belli bir birey ya da tek bir toplum tarafından oluşturulmaz; zamanla değişir, yenilenir ve her dönem kültürel özellikler farklılık gösterebilir. Bu nedenle de kültürün her dönemdeki hızı ve temposu aynıdır diyemeyiz.

İnsanların zevkleri ve ihtiyaçları sürekli değiştiğinden dolayı insanlar da ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda mevcut kültür üzerinde değişiklikler yapmaktadır.

Kültürel Değişme Nedir Konusundaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Feride dedi ki:

    size kocaman bir teşekkür ediyorum, sayenizde ödevimi bitirmiş bulunmaktayım.

  2. Melek kadir dedi ki:

    Meleği ölümüne kadar seviyom

  3. aslı dedi ki:

    teskkur ederim odevime yardımcı oldu

Yorum Yaz