Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Temmuz 2021

Kullandığınız Teknolojik Aletler Hayatınızı Nasıl Etkilemektedir?

Kullandığınız teknolojik aletler hayatınızı nasıl etkilemektedir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Günümüzde teknolojik aletler fazlasıyla kullanılmaya başlanmıştır. Teknolojik aletlerin bulunması ve günümüzde kullanımlarının oldukça kolaylaşmasının ardından teknolojik aletleri fazlasıyla kullanılmaya ve hayatımızı fazlasıyla kolaylaştırmaya başlamıştır.

Teknolojik aletler günümüzde bizim hem günlük hayatımızdaki işlerimizi kolaylaştırırken hem de dünyanın diğer bir ucu ile iletişim kurmamızı sağlar.

Teknolojik aletler her ne kadar günümüzde bizim hayatımızı kolaylaştırsa da aslında teknolojik aletlerin hayatımıza olumsuz etkileri de vardır. Bilgisayar, telefon, televizyon gibi teknolojik aletler nedeniyle günümüzdeki insanlar asosyal olmaya başlamışlardır yani çevrelerindeki insanlarla iletişim kopuklukları yaşamaktadırlar. Günümüzde televizyonların, bilgisayarların ve özellikle telefonların teknoloji ile birlikte gelişmesiyle artık insanlar teknolojinin büyülü dünyasına kendisini kaptırarak çevresindeki insanları unutur hale gelmişlerdir. Bu nedenle her ne kadar teknolojik aletler hayatımızı fazlasıyla kolaylaştırsa da bizim zamandan tasarruf etmemizi sağlasa da teknolojik aletlerin bizim hayatımızı kısır bir döngü hale getirmesini engellemeliyiz. Keyfi olarak teknolojik aletlere hayatımızı teslim etmemeliyiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. tuğba dedi ki:

    bizim hoca çok beğendi, Kullandığınız Teknolojik Aletler Hayatınızı Nasıl Etkilemektedir? harika olmuş, sınıfın en çalışkan kızı olarak yazıyorum. :) kıskananlar çatlasın

Yorum Yaz