Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Mayıs 2021

Küçük Dedektifler Kitap Özeti ve Konusu Kısa

Aşağıda küçük dedektifler kitap özeti ve konusu kısa kısaca olarak ele alacağız.

Küçük Dedektifler isimli kitabın konusu şu şekildedir:

Bir çocuğun Berlin’deki teyzesine giderken trende paralarının çalınması sonucunda yirmi arkadaşıyla birlikte çalınan paraların peşine düşmelerini konu edinen bir kitap olarak bilinmektedir.

Küçük Dedektifler isimli kitabın özeti şu şekildedir:

Emil, yaz tatilinde Berlin’de yaşayan teyzesinin yanına gidecekti. Anneannesi ve teyzesini ziyaret etmek isteyen Emil’e annesi 140 mark para vermek istedi. Bu harçlığını kaybetmesin diye iğneleyerek ceketinin cebine koydu. Emil, çok geçmeden trene binerek Berlin’e doğru harekete geçti.

Berlin’e giderken trende biraz olsun uyudu. Uyuduğunda daha önceden hareketlerinden şüphelendiği Melon şapkalı adam emil’in paralarını çaldı. Emil uyandığında paraları bulamadı. O adamdan şüphelenmişti. Berlin’e indiğinde yaklaşık yirmi arkadaşından yardım istedi.

Çocuklar adamı yakalamak için çete kurdular. Çocuklar adamın peşine düştüler ve onu sıkıştırdılar. Ardından adam bankaya kaçtı. PAraları bozdurmak istedi. Emil bunu engellemeye çalıştı ve paraların üzerinde iğne izleri olduğunu söyledi.

Böylece bankayı kendine inandıran Emil, meşhur ve yetenekli bir hırsız olan adamı da yakalatmış oldu. Parasına kavuşan ve çok sevinen Emil’e hırsızı yakalattığı için devlet ödül verdi. 1000 mark olan ödülü alan Emil durumu ailesine bildirdi. Emil ile annesi, teyzesi ve anneannesi gurur duymaya başladı.

Küçük Dedektifler Kitap Özeti ve Konusu Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. derya dedi ki:

    sayenizde 2 artı aldım, Küçük Dedektifler Kitap Özeti ve Konusu Kısa işime yaradı ödevimde, ben Burdur kızları içinde en güzeli olarak yazıyorum, hem de çalışkanım, tembellere kapak olsun!

Yorum Yaz