Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Kasım 2020

Kötülük ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda kötülük ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Hayatımızda birçok milli ve manevi değerlere muhtaç olarak yaşarız. Manevi değerlerimizi korumak ve toplumda yaşanabilir hale getirmek için birçok fedakarlık yaparız. eğitim ve öğretim de iyiliği arttırmak ve yaygınlaştırmak içindir. İyi ve kötü her zaman karşı karşıya gelir. İyinin tarafında yer almak en büyük erdemdir. Kötüye karşı gelmek mücadele gerektirir.

Kötülüğün yayılması için birçok insan mesai harcayabilir. Kötülüğün artması iyiliğin mağlup olması anlamına gelmez. Nitekim iyiliği arttırmak için de insanlar çeşitli sosyal çalışmalar yaparlar. İyilik insani değerlerin korunmasında ve tanınmasında oldukça önemlidir.

Kötülük herkese zarar verir. Kötülük insana, diğer canlılara ve cansız varlıklara zarar vermektedir. Bu zararın önlenmesi ve yarara dönüştürülmesi için iyiliğin arttırılması gerekir. İyilik ancak insanların iyiliği benimsemesiyle mümkündür. Kötülüğün zararlarının azaltılması iyimser insanlarla mümkündür.

İyiliğin arttırılması için insanlar gayret etmelidir. Bu gayret insanların davranışları, duyguları ve düşünceleri ile ilgilidir. İyi niyetli insanlar iyi işler yaparlar. Sevgi, merhamet, insaf ve vicdan değerlerinin iyilik kanalıyla toplumda yerleşik hale gelmesi sağlanır. Böylece kötülüğe karşı kalıcı bir mücadele verilmiş olur.

Kötülük eğer kalıcı hale gelirse, iyilik sahibi insanlar hayret etmiyorlar anlamına gelir. Kötülüğün yine de kalıcı hale gelmesi suçun ve kaosun artmasına neden olur. Suçun artması, adaletsizliğin yayılmasına neden olur. Adaletsizlik zulüm demektir.

Kötülük ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ogün dedi ki:

    Kötülük bir seçim bence ya. Ayrıca bir insanın nasıl bunu seçtiğini de aklım almıyor arkadaşlar. Yani iyilik bence dünyanın en güzel şeyi ve bulaşıcı bir şey. Bence herkes etrafına iyilik bulaştırmalı.

Yorum Yaz