Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Ağustos 2021

Kötülük Eden Kötülük Bulur Atasözünün Anlamı

maxresdefaultHer insanın hayatında bir çok iniş çıkış olur yani hiç kimsenin hayatı tamamen dört dörtlük olmaz. İnsanların başlarına gelen iyi ya da kötü olaylarda aynı zamanda sahip oldukları karakter özellikleri de büyük ölçüde rol oynamaktadır. Güzel huylu bir karaktere sahip olan insan ile kötü huylu olan insanların olaylar karşısında tepkileri ve çevrelerindeki insanlardan gördükleri tepkiler de farklı olmaktadır.

İnsanlar yaradılışları gereği vicdanlı canlılardır. Doğup dünyaya gelen her insan çevresinden ve ailesinden etkilenerek büyür ve kendisini bu çevrenin etkisinde yetiştirir. Dolayısıyla da insanlar her ne kadar vicdanlı bir yapıya sahip olsalar da yaşadıkları ve kendilerini yetiştirdikleri çevreye göre iyi bir insan olup iyilik yapan ya da kötü bir insan olup insanlara kötülük yapan karakterlere dönüşebilirler.

İnsan iyi ya da kötü olsun yaptığı her davranışın ya da hareketin sonucunu elbette aynı şekilde geri alacaktır. İnsanların yaptıklarının karılığını er ya da geç aldığı durumlarda halk arasında “Yaptıklarının meyvesini toplamak” ya da “Ektiğini biçmek” gibi deyimler sıklıkla kullanılmaktadır. Bu tabirler gerçekten de aslında tam olarak bu durumu ifade etmektedir.

Kötülük eden kötülük bulur atasözü de kötü insanların yaptığı kötülüklerin karşılıkları da o kötü insanlara kötülük olarak dönecektir. Bu nedenle de her insan yaşattığını bir gün elbette yaşayacağını bilmelidir ve herkese bu şekilde davranarak hayatı boyunca iyilik yapmayı kendisine huy edinmelidir.

Kötülük Eden Kötülük Bulur Atasözünün Anlamı Hakkındaki Yorum ve Sorularınızı Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz