Konar-Göçerlerin Askeri Alanda Üstün Olmalarını Sağlayan Özelliklerini Yazınız.
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2018

Konar-Göçerlerin Askeri Alanda Üstün Olmalarını Sağlayan Özelliklerini Yazınız.

Bu yazımızda konar – göçerlerin askeri alanda üstün olmalarını sağlayan özelliklerini yazınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Konar – göçerler, sürekli olarak göçebe bir hayat yaşamışlardır. Konar – göçer halklar, askeri lojistik bakımından da önemli ölçüde tecrübe kazanmışlardır. Göçebe toplumlar sürekli olarak göç ettikleri için göç ederken neyin nasıl olacağını çok iyi bilmektedirler. Bu nedenle lojistik faaliyetlerde askeri alanda da tecrübe kazanmışlardır.

Normal şartlar altında göç ederken gerçekleştirdikleri, beslenme, barınma, dinlenme, ortak hareket etme, haberleşme gibi faaliyetleri askeri tatbikat olarak da gerçekleştirdikleri için askeri alanda ve savaş tecrübesi olarak daima üstün gelmişlerdir. Askeri lojistiğin güvenliğinin sağlanması ile göç eden bir toplumun güvenliğinin sağlanması arasında teknik olarak bir fark bulunmamaktadır. Bu nedenle göç etme bir hazırlık safhası olmuştur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. hakan dedi ki:

    Konar – göçerlerin askeri alanda üstün olmalarını sağlayan özelliklerinin başında bence pek çok bölgeye hakim olmalarından oranın özelliklerini çok iyi bilmelerinden gelir.

Yorum Yaz