Komşuluk İlişkilerini Ülkeler Arasında da Uygulamak Gerekir Mi? Bu Nasıl Sağlanabilir? Söyleyiniz.
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2018

Komşuluk İlişkilerini Ülkeler Arasında da Uygulamak Gerekir Mi? Bu Nasıl Sağlanabilir? Söyleyiniz.

Bu yazımızda komşuluk ilişkilerini ülkeler arasında da uygulamak gerekir mi bu nasıl sağlanabilir söyleyiniz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Komşuluk ilişkilerinde sosyal olarak paylaşma, yardımlaşma ve dayanışma değerleri ortaya çıkmaktadır. Sadakat, fedakarlık önemli diğer değerler olarak komşuluk ilişkilerinde bağlayıcıdır. Bu bağlayıcı unsurlar insanların beşeri ilişkilerine bağlı olarak değişir.

Ülkelerinde komşuluk ilişkilerinde beşeri ilişkilerde olduğu gibi bazı değerleri oluşturması ve koruması gerekir. Bu değerler özellikle paylaşma, yardımlaşma ve dayanışma halinde olmaktır. Bunlar ahlaki ve hukuki olarak gerçekleşmelidir. Ticari ilişkilerde de bu değerler korunmalıdır. Böylece bölgesel ve küresel ekonomik kalkınma ve sosyal gelişmeler meydana gelebilir. Komşuluk ilişkilerinde önemli olan samimiyettir. Samimi olan ülkeler her zaman kazanır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. yurdanur dedi ki:

    Bence komşuluk ilişkileri ülkeler arasında uygulanması gereken bir duygulardır. Zaman zaman birbiri ile yardımlaşmalı, ortak aktivitelere imza atmalılar.

Yorum Yaz