Komşuluk ilişkileri geçmişten bugüne nasıl bir değişime uğramıştır

Komşuluk ilişkileri geçmişten bugüne nasıl bir değişime uğramıştır kısaca. Komşuluk ilişkileri geçmişten bugüne nasıl bir değişime uğramıştır hakkında yazı. Komşuluk ilişkileri geçmişten bugüne nasıl bir değişime uğramıştır

Komşuluk ilişkileri geçmişten bugüne nasıl bir değişime uğramıştır konusunu bu yazımızda sizlere aktaracağız.

Esasında komşuluk büyük önem taşıyan bir değerdir. Ancak günümüzde eskisi gibi önem verilen bir kavram değildir. Geçmişte insanlar sık sık birbirlerini ziyaret ederlerdi. Habersiz yapılan ziyaretler, saatler süren sohbetler hayata tat katan önemli etkinliklerden sayılırdı.

Elektrik olmasaydı mum ışığı ile aydınlanırdık, televizyon gibi elektronik aletler olmazdı. Günümüzde evlerde bulunan televizyon, bilgisayar gibi aletler komşuluğu öldürüyor. İnsanların birbirini ziyaret etmesine gerek kalmıyor çünkü televizyondaki dizi veya filmler, internet üzerinden kurulan sanal dostluklar kişiler sohbet etme ihtiyacını bir nebze gideriyor.

Küçük yaşlardaki çocuklar bile eskiden akrabalıklara önem verirlerdi. Ancak günümüzde çocukları bırak büyükler bile akrabalık bağlarına eskisi gibi önem vermiyor, ziyaretleri ihmal ediyor.

Neticede teknoloji devrinde olduğumuzdan ona uyum sağlamak zorunda kalıyoruz ve bütün bu etkenler bir araya gelince insanlar eski zamanlardaki komşulukları, dostlukları özlüyor. Günümüzde de bu eski değerlerimizi, komşuluk bağlarımızı korumaya çalışmalı ve internet arkadaşlıkları yerine kendi arkadaşlarımıza değer vermeliyiz.

Komşuluk ilişkileri geçmişten bugüne nasıl bir değişime uğramıştır hakkında yorumlarınızı hemen paylaşabilirsiniz. 

3 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.