Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Komşu ve Komşusuzluk İle İlgili Kompozisyon - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Ağustos 2022

Komşu ve Komşusuzluk İle İlgili Kompozisyon

Komşu ve Komşusuzluk İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Uzun Kısa

Toplumumuzda komşu ve komşuluk kavramlarına çok fazla değer verilir. Bizler zor günümüzde ya da başımız sıkıştığında ilk önce komşularımızdan yardım isteriz. Bizler de her zaman komşularımızın ihtiyaçlarını karşılayarak onlardan hiçbir zaman yardımımızı esirgemeyiz. Bununla ilgili hem atasözlerimiz hem de bu konuda dinimizde söylenmiş birçok söz de mevcuttur.

Komşuluk dendiğinde eskiden daha sağlam, daha samimi sosyal ilişkilerimiz vardı. Ancak günümüzde özellikle de büyük şehirlerde komşuluk ilişkileri zayıflamaya başlamış hatta neredeyse yok olmuştur. Çok katlı apartmanlarda tanımadığımız komşularımız bile bulunmaktadır. Bu sebeple komşusuzluğun sıkıntılarını yaşayıp eski günleri özlemle aramaktayız. Bu durumu engellemek de yine tamamen bizim elimizde. Eğer bizler komşularımızla yakın ilişkiler kurar onlarla samimi dostluklar inşa edersek toplum yavaş yavaş o eski günlerine geri döner.

Birçok komşu sahibi olmak ne kadar iyiyse komşusuz kalmak da o kadar kötüdür. Komşularımıza uzatacağımız yardım eli bizlere insan olduğumuzu hatırlatır. Yine aynı şekilde onların bize iyilik yapması ile kara günümüz biraz da olsa aydınlanır. Komşuluk iyilik, yardımlaşma, paylaşma demektir. Bu nedenle yıpranan komşuluk ilişkilerini canlandırmak için elimizden geleni yapmalıyız.

Komşu ve Komşusuzluk İle İlgili Kompozisyonlar Aktardık.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. isim veremem dedi ki:

    bu çok işime yaradı teşekkür ederim ellerinize sağlık :)

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781