Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Haziran 2021

Kök Türkler Ergenekon’dan Çıkışlarını Hangi Tür Etkinliklerle Kutlamışlardır?

Bu yazımızda Kök Türkler Ergenekon’dan çıkışlarını hangi tür etkinliklerle kutlamışlardır kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Ergenekon Destanı, tarihte en önemli Türk destanlarından biri olarak kabul edilmektedir. Ergenekon Destanı, Türklerin zulümlerden kurutularak yeniden diriliş yaşamalarına neden olan bir destandır. Ergenekon Destanı en meşhur destanlardan biridir. Türklerin örf, adet, gelenek ve göreneklerinden bahseden, Türklerin milli ve manevi değerlerinden bahseden bir destandır.

Kök Türklerin Ergenekon’dan çıkışları nevruz olarak bilinmektedir. 21 Mart gününe denk gelen nevruz, bahar aylarında bayram olarak da kullanılmaktadır. Nevruz, Arap, Fars, Türk ve Kürt milletleri için de bir bayram günüdür Baharın başlangıcı olarak kabul edilmektedir. Ergenekon’dan çıkış etkinliği olarak da Türk destanları arasında ayrı bir yeri bulunmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. azra dedi ki:

  Kök Türkler Ergenekon’dan çıkışlarını hangi tür etkinliklerle kutlamışlardır ben biliyorum. Bizim nevruz adı altında kutladığımız törenleri onlarda Ergenekon’dan çıkışları için kutlamışlardı.

   1. Anonim dedi ki:

    Kök Türkler Ergenekon’dan çıkışlarını hangi tür etkinliklerle kutlamışlardır ben biliyorum. Bizim nevruz adı altında kutladığımız törenleri onlarda Ergenekon’dan çıkışları için kutlamışlardı

  1. Anonim dedi ki:

   evet haklısın

Yorum Yaz