Kızılayın Görevleri Nelerdir

Kızılayın Görevleri Hakkında Bilgi Kısaca

Kızılayın Görevleri

Bir sel felaketinde, felakete uğrayan herkesin yardımına Kızı­lay koşar. Onlara yiyecek verir, yatacak yer sağlar ve yarala­nanlara yardımcı olur.

Deprem olduğu zaman depremden zarar görenlere yardım eder. Onlara yiyecek, giyecek verir. Evleri yıkılanlara geçici ola­rak barınmaları için çadır verir. Yaralılara bakar.

Yangın felaketinden zarar görenlerin yardımına ilk olarak Kızı­lay koşar, Onlara yatacak yer sağlar, Yiyecek, giyecek ve içe­cek verir.

Savaş anında yaralananların yardımına Kızılay koşar, Onların yaralarını tedavi eder. Savaştan zarar görenlerin yanında olur, onların her türlü ihtiyacını gidermeye çalışır.

Ayrıca Kızılay, yiyecek ve içecek bulamayacak kadar fakir olanlara kurduğu aş evlerinde yiyecek ve içecek verir,

Kızılay, sakat yurttaşlara sakat arabası, koltuk değneği, ya­pay organ ve ilaç yardımında bulunur.

Başarılı öğrenciler için yaz kampları açar. Bu kamplarda öğ­rencilerin bedenen ve ruhen gelişmelerine yardım edecek çalış­malar yapılır.

Kızılay, bütün bu çalışmalarını hem yurt içinde hem de yurt dışında özenle yürütür, ihtiyacı olanlara yardım ederken dil, din ve ırk ayrımı yapmaz. Çalışmalarını insani duygularla ve eşitlik, evrensellik ilkelerine uygun bir şekilde yerine getirir.

Kızılayın Görevleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

37 yorum

  1. ama biliyormusunuz kızılay para almıyor üyelerinden para alıp yiyecek giyecek alıyor bu yüzden onlara destek olalım ve de ellerinize sağlık çok güzel olmuş bravooo

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.