Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ocak 2022

Kızılay Ve Kızılay Haftası İle İlgili Kompozisyon Örneği

Bu yazımızda Kızılay ve Kızılay Haftası ile ilgili kompozisyon örneği kısaca olarak bilgi aktaracağız.

1868 yılında Hilali Ahmer olarak kurulan Kızılay, cumhuriyet döneminde Türk Kızılayı olarak hizmet etmektedir. İnsanların kısaca Kızılay olarak bildiği resmi kurum, Müslümanlar adına savaş ve doğal afet zamanlarında yardım amaçlı bütün insanlık için kurulmuştur.

Türk Kızılayı bütün insanlığa hizmet eden bir müessesedir. İnsanlara ırk, dil, din, cinsiyet ayrımı yapmadan yardım eder. Halk arasında Kızılay olarak bilinen kurum sağlık, eğitim, çevre, doğal afetler ve savaş ile ilgili konularda insani yardım sağlamaktadır.

Türk Kızılayı resmi bir kurumdur. Devletin gücünü ve kuvvetini temsil eder. Bu nedenle milleti temsil eder ve bayrağımızın bağımsızlık mücadelesine katkı sağlar. Kızılay, Türkiye’de herkesin doğrudan kabul ettiği bir kurumdur.

Kızılay ulusal ve uluslararası bir kurum olarak hizmet eder. Bu bağlamda sınır dışında da olsa insanlara yardım götürmeyi görev bilir. Kızılay bu anlamda en koordine ve organize çalışan en güçlü kurumlardan biridir.

Kızılay’ın insani değerlere verdiği önem, insana sağladığı hizmetten anlaşılmaktadır. Genç, yaşlı; kadın, çocuk herkesin bildiği ve sevdiği bir kurum olmayı başarmıştır. Kızılay devlet destekli ve bağış toplayarak çalışmaktadır.

Kızılay, maddi ve manevi her türlü yardımları kabul etmekle birlikte en güvenli ve hızlı yollardan insanlara ulaştırır. Sağlık ve eğitim imkanları sağlar. Ulaşım, barınma, beslenme, korunma gibi imkanların tedarik sürecinde görev alır.

Kızılay farkındalık oluşturulmak adına her yıl 29 Ekim – 4 Kasım haftasında Kızılay Haftası olarak icra edilmektedir.

 

Kızılay Ve Kızılay Haftası İle İlgili Kompozisyon Örneği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz