Kızılay Kara Gün Dostudur Anlamı

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2013-11-08 09:44:56Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Kızılay, vatandaşlara ilik, kan ve bir çok hastalık konusunda yardım eden ve bu konularda insanlara bilgilendirmeler yapmaya çalışan sivil toplum örgütüne Kızılay adı verilmektedir ve her sene 29 Ekim – 4 Kasım tarihleri arası Kızılay Haftası olarak kutlanmaktadır.

Doğal afetlerle ve hastalıklarla mücadele etmeye çalışan insanlara yardım elini uzatan Kızılay kuruluşu, aslında büyük bir sağlık ve sosyal dayanışma örneği sergilemektedir.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2013-11-08 09:44:56Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Kızılay; doğal afetlerde mal kaybına uğrayan insanlara, hasta olan insanlara yardım etmeye çalışır ve bu faaliyetleri ülke hatta dünya üzerinde faaliyetlerini yürütürler ve bu çalışmalarını yaparken hiç bir insanı dil, din, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın yürütürler.

Kızılay’ın aktif olarak yürüttüğü çalışmalarından birisi de kan toplamaktır. Kızılay kuruluşu; gönüllü kişilerden belirli şartları karşıladıkları takdirde kan alırlar ve ihtiyaçları olan kan hastalarına ulaştırırlar. Bu nedenle de Kızılay kuruluşu için “Kızılay kara gün dostudur” ifadesi kullanılmaktadır. Çünkü yukarıda da belirttiğimiz gibi Kızılay, kötü günlerde insanların yardımına koşar.

Kızılay Kara Gün Dostudur Kompozisyon Örneğimiz İçin Yorumlarınızı Yorum Alanından Hemen Bize Yazın. 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.