Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2022

Kızılay İle İlgili Kompozisyon

Bu yazımızda Kızılay ile ilgili kompozisyon kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Kızılay, uluslararası yardım kuruluşu olarak 1868 yılında Hilal-i Ahmer adıyla kurulmuştur. 1947 yılında Türk Kızılayı ismini almıştır. Kısaca Kızılay ismiyle bilinmektedir. Kızılay insani yardım kuruluşudur. Devlet kontrolündedir. Sağlık, ulaşım, barınma, korunma, beslenme, eğitim ihtiyaçlarının karşılanması gayesiyle hizmet eder.

Her yıl 29 Ekim – 4 Kasım haftası, Kızılay Haftası olarak kutlanır. Kızılay, birçok ülkede, birçok alanda yardımlar yapmaktadır. Kızılay, Türkiye Cumhuriyeti adına insani yardım çalışmaları yaptığından Türkiye’yi temsil ede, en güvenilir kurumdur.

Kızılay, kan bağışı noktalarıyla meşhur olmuş, yaptığı eğitim yatırımları, sağlık yatırımları ile insanların hizmetinde bulunan bir kurumdur. Afet ve felaket anlarında, terör olayları karşısında daima halkın yanında yer alan insani değerlere sahip çıkan ve insanlığı koruyan bir yapıdır.

Barınma, beslenme ve korunma gibi temel ihtiyaçların, yoksulluk, savaş, terör, afet ve felaket gibi nedenlerle yaşanmasının önünde, Kızılay Türkiye adına yardımlar yaparak bütün dünyaya umut olmaktadır. Türkiye’nin adaleti, iyiliği ve yardım etmesi, insanlığından ve insani değerlere saygılı olmasından kaynaklıdır.

Kızılay, Türkiye insanlığının yegane temsilcilerindendir. Başı sıkışan kim varsa, ne durumda olursa olsun, dil, din, ırk ve cinsiyet ayrımı yapmadan, insanı yaşat ki devlet yaşasın mantığıyla insanlara yardım götüren, karadan, havadan, denizden yardım ulaştıran bir kuruluştur.

Kızılay, kurulduğu ilk günden bu yana insani değerlere bağlı kalarak, insanlığı yüceltici birçok faaliyete imza atmış ve Türkiye’nin uluslararası gücünü ve muhabbet coğrafyasını ortaya koymuştur.

Kızılay İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz