Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ocak 2021

Kızılay Haftası İle İlgili Yazı

Kızılay Haftası İle İlgili Yazı  hakkında bilgi kısaca.

Zor durumdaki insanlara yardım amacıyla kurulan ve herhangi bir kâr amacı içerisinde olmayan Kızılay bir yardım kuruluşudur. Yardım edilecek başlıca insanlar savaş sırasında, doğal afetlerde, mağdurluk yaşatacak tüm durumlarda ve açlık durumlarındaki yardıma muhtaç insanlardır.

Her sene 29 Ekim ile 4 Kasım günleri arası Kızılay haftası olarak kutlanmaktadır. Birlik ve beraberliğin gücü ile yardımlaşmanın öneminin vurgulandığı bu günde etkinlikler düzenlenir, konferanslar yapılır ve eğitim seminerleri verilir.

Yardımları daha çok muhtaç olan ailelere sağlık yardımı ile erzak yardımı şeklinde yapan Kızılay çok eskiden beri, Osmanlı zamanından beri mevcuttur. Atatürk döneminde de çok fazla desteklenmiştir. İnsanlara yardım amacı güden ve bağımsız olan tek kurum Osmanlı zamanında Kızılaydır. Eski ismi Hilal Ay olan kuruluş o zamanlar halka ve askerlere yardım etmesi ile bilinirdi. Ahmer Kırmızı adıyla da anılmıştır. Cumhuriyet ilan edildikten sonra Türk Kızılayı Derneği adıyla varlığını sürdürmektedir.

Yiyecek, barınak, çadır, sağlık ve erzak yardımlarında bulunmaktadırlar. Savaş sırasında taraf gözetmeden düşmana bile olsa yardım ederler.

Derneğin simgesi beyaz zemin üzerine kırmızı bir hilaldir. Kızılay güvenilir bir kuruluştur ve bu kuruma yapacağınız bağışların yardıma muhtaç kişilere gideceğine emin olabilirsiniz. Türk Kızılayı’nın resmi web sitesinden nasıl yardım edebileceğiniz öğrenebilirsiniz. Kurban bayramında da vekalet ile bağışta bulunmanız mümkün.

kizilay-siirleri-

Kızılay Haftası İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz