Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Nisan 2021

Kitle İletişim Özgürlüğü ile Özel Hayatın Gizliliği Arasındaki Bağlantı Nedir?

Bu yazımızda kitle iletişim özgürlüğü ile özel hayatın gizliliği arasındaki bağlantı nedir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Kitle iletişim araçları küresel olarak iletişim ve haberleşmeyi sağlayan araçlardır. Geçmişten günümüze teknolojinin gelişmesiyle önemli ölçüde yaygınlık kazanmış ve dünyanın her yerine ulaşılmasında ve her alana girmesinde önemli bir ivme kazanılmıştır. Kitle iletişiminin internetin keşfedilmesi ve akıllı telefonlarının kullanılmasıyla herkesin elinde bulunması bazı tehlikeleri de beraberinde getirmektedir.

Kitle iletişim araçları arasında bulunan telefonun doğrudan sosyal medya ile olan bağlantısı özel hayatın gizliliği de tehdit etmektedir. Çünkü insanlar her an her şeyi kaydedip resim, video ve ses olarak internet ortamına koymaktadır. Bu da kitle iletişim araçlarının suç aracı olarak kullanılmasına neden olmaktadır. Özel hayatın gizliliğini ihlal edilirse bu bir insan hakları sorunudur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. hamide dedi ki:

    Kitle iletişim özgürlüğü ile özel hayatın gizliliği arasındaki bağlantı birbiri ile zaman zaman çelişebilir. Kitle iletişim özgürlüğü bazen bir kimsenin özel hayatını ihlal edilirse sınırlandırılabilir.

Yorum Yaz