Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Nisan 2021

Kitle İletişim Araçlarını Denetleyen Kurumlar Olmazsa Ne Tür Sorunlar Yaşanabilir Niçin?

Bu yazımızda kitle iletişim araçlarını denetleyen kurumlar olmazsa ne tür sorunlar yaşanabilir niçin kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Kitle iletişim araçları sayesinde yöresel, bölgesel ve küresel olarak iletişim ve haberleşme sağlanmaktadır. Gazete, dergi, kitap, radyo, televizyon, bilgisayar, internet, sosyal medya gibi araçlar kitle iletişim araçları olarak günümüzde kullanılmaya devam etmektedir.

Kitle iletişim araçları birçok sorunun çözümünde birinci etken olarak kullanılmaktadır. Özellikle iletişim ve haberleşme alanında dünyada ya telefon, yaygın olarak internet sistemi kullanılmaktadır. Kitle iletişim araçları resmi kurumlar tarafından denetlenmektedir. Bu da devlet kanalıyla olmaktadır. Kitle iletişim araçları denetlenmezse, suç oranları artabilir, özgürlükler kısıtlanabilir, özel hayatın mahremiyeti ihlal edilebilir, toplumda değerler zayıflayabilir. Bu nedenle denetim yapılması gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. balçiçek dedi ki:

    Kitle iletişim araçlarını denetleyen kurumlar olmazsa büyük sorunlar yaşanabilir toplum ahlakı bozulabilirdi. Çünkü herkes aile kurumunu düşünmeden seviyesiz programlar yapabilirdi.

Yorum Yaz