Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Ocak 2022

Kitap Sevgisi İle İlgili Kompozisyon

Bu yazımızda kitap sevgisi ile ilgili kompozisyon kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Kitap bir sığınaktır. Kitap bir barınaktır. Kitap insanı özgürleştirir. İnsana bakış açısı kazandırır. İnsanın ufkunu açar. Kitap okumak, kitabı sevmekle olur. Kitabı seven insan, gözünü nereye çevirse kitap görmek ister.

Kitabı seven biri, her gün kitap okumadan gününü bitirmez. Okumadığı gün bir burukluk ve eksiklik hisseder. Kitaba dokunamadığı günlerde dergi, gazete ya da internetten bir şeyler okuyarak açığı kapamaya çalışır.

Kitabın dokusu ve kokusu hiçbir matbu eserde yoktur. Bu nedenle kitap değerlidir ve yeri ayrıdır. Kitap insanlık tarihini değiştiren bir merkezde durmaktadır. Kitap hayatın merkezindedir. Kitap okumak bir ihtiyaçtır.

Kitap okumanın bir ihtiyaç olması daha çok sevgiden kaynaklanır. Seven insan usanmaz ve bıkmaz. Kitap okuyarak yaşar. Adeta kitap okuyarak nefes alır. Bu anlamda kitaplar hayat kaynağıdır. Elinin altında, kolunun altında, başının ucunda ve üstünde her zaman kitap taşıyan insan kazançlı çıkar.

Okuyarak nefes almak, kalbi olarak kitaba bağlanmak, kitabı sevmek, kitap deyince içinde kelebekler uçuşmak, uykuların kaçması kitap okumayı tamamlayan duygu ve düşüncelerdir.

Kitaplar için mesafeler kat edilir, sermayeler tükenir, gözler bozulur, beyin yorulur ama kalp yorulmaz. Kitap kalbe yerleşir. Kalp kalbe karşıdır gibi kitap kalbin sırdaşıdır. Kitap yol arkadaşı, dost, dert ortağı, muhabbet fedaisi bir canlılıktır.

Kitapsız bir hayat, kitapsız bir dünya düşünülemez. Kitapsız bir hayat kurulamaz. Kütüphanesiz ev karanlık evdir. Kitapsız insan, sevgisiz insandır.

Kitap Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Gs dedi ki:

  Efsane be on numara faydalı bir yazı olmuş süpersiniz, kitap ödevim bitti oldukça yardımcı oldu.

 2. merve dedi ki:

  bu bilgiyi benim için hazırlayanlara teşekkürler. ödevim bitti sayenizde harikasınız.

 3. Bjk dedi ki:

  Kim yazdıysa Allah ondan bin kere razı olsun

  1. melis dedi ki:

   Aynen bin kat razı olsun

 4. Bjk dedi ki:

  7. Sınıfa yarıyor. Kardeşim 7 ye gidiyor. Onunla birlikte yaptık. Öğretmeni yazıyı çerçeveletti. Okula astı. O kadar güzel yani.

 5. Bjk dedi ki:

  Çok güzel olmuş, çok da işime yaradı thank you

Yorum Yaz