Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Kitap Okurken Nelere Dikkat Etmeliyiz - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2022

Kitap Okurken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Kitap okurken nelere dikkat etmeliyiz

Kitap okumak için sakin bir ortama ihtiyacımız vardır. Bu anlarda zihnimizin bulanık olmamasına dikkat etmeliyiz. Kitap okumak için en uygun zamanlardan biri akşam saatleri ya da gece yatmadan önce okuyacağımız saatlerdir. Yine zihnimizin açık olduğu sabah saatleri de kitap okumak için uygun saatlerdir. Herkesin tüm gününün çok yoğun geçtiği günümüzde genellikle akşam herkesin kenara çekildi saatler kitap okumanın en verimli olacağı saatlerdir.

Kitap okurken uyulması gereken birtakım kurallar vardır. Okunan kitabın iyi anlaşılması ya da en verimli okumanın gerçekleşebilmesi için şu kurallara dikkat edilmelidir:

En iyi okuma, uzanarak değil bir masa ya da koltukta yapılan okumadır. Uzanarak yapılan okumalarda kişinin uykusu gelebileceğinden amaca ulaşmak biraz zorlaşabilir.  Bu konuda dikkat edilmesi gereken diğer bir husus göz sağlığımıza dikkat etmektir. Çok yakından yapılan okumalar göz sağlığımızı olumsuz etkiler.

Kitap okuma alışkanlığını hayatınızın vazgeçilmezi haline getirin ve her gün mutlaka bir okuma saatinizin olmasına dikkat edin. Eğer kitap size aitse önemli gördüğünüz yerlerin altını çizmek size daha çok fayda sağlayabilir.

Kendinizi çok yorgun hissettiğiniz zamanlarda kitap okumayın. Bu işi zevk alınan bir durum haline getirin. Okumayı zorunluluk olarak görmeyin. İlginizi çeken konularda yazılmış kitaplar okumaya dikkat edin. Böylece kitap okumayı severek daha verimli şekilde kitap okuma alışkanlığı kazanmış olacaksınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781