Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Mayıs 2022

Kitap Okumayı Sevmeyen Yoktur Aradığı Kitabı Henüz Bulamamış Olan Vardır Kompozisyon

Aşağıda kitap okumayı sevmeyen yoktur aradığı kitabı henüz bulamamış olan vardır kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Kitap okumak bir alışkanlık olabilir. Fakat her insanın içinde kitap okuma dürtüsü bulunmaktadır. Önemli olan bu dürtünün harekete geçirilebilmesidir. Kitap okumak insani bir ihtiyaçtır. Bu ihtiyacın bir açlık şeklinde ortaya çıkması ancak kitap okuma alışkanlığının kazanılmasıyla meydana gelmektedir.

Kitap okumayı sevmeyen yoktur ancak aradığı kitabı henüz bulamamış olan vardır. Yani herkesin içinde okuyucu bir çocuk bulunmaktadır. Bu çocuğun ilgisini çekecek bir esere rastlanılması bütün okuyucu hücreleri harekete geçirmektedir.

Kitaplar insanın hayatını değiştirir. Kitaplar insanı olgunlaştırır. Kitaplar insanı ahlaklı bir birey yapar. Kitaplar zekayı kitaplaştırır. İnsan okumadığı gün karanlıkta kalmış gibidir. Ancak bunları fark edebilmesi için okuma hazzını idrak etmesi gerekir.

Kitap okumak insanların kendini gerçekleştirmesini ve geliştirmesini sağlar. Kitap okumayı sevmeyen biri düşünülemez. Çünkü kitap okumak su içmek gibidir. Su içmeden insanın yaşaması hatta canlıların yaşaması mümkün değildir.

Kitap okumak da ancak susadığının farkına varıp su içme ihtiyacı hisseden insanın durumu gibi, ilgi çekici bir kitabın bütün okuma iştahını harekete geçirmesi anlamına gelmektedir. Okumak ancak uykuda olan ve doğru zaman geldiğinde harekete geçen bir his gibidir. Bu nedenle doğru kitapla buluşmak her şeyi değiştirmektedir.

Kitap Okumayı Sevmeyen Yoktur Aradığı Kitabı Henüz Bulamamış Olan Vardır Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Sevcan dedi ki:

  İşime çok yaradı bence çok yararlı

 2. Emre dedi ki:

  Kardeş bizim Türkçe hocası her gün sunum,proje,fon kartonu ödevleri veriyo en azından bu işine yaradı

  TEŞEKKÜRLER…

 3. Pazar dedi ki:

  Çok uzun olmuş ama yinede güzel

 4. Sanane isminden dedi ki:

  En azından aranizdan biri akıllı çıktı

  1. melis dedi ki:

   anlaşılır ve açık olmuş ödevime çokça yaradı hazırlayanlara teşekkürlerimi iletiyorum

   1. melek dedi ki:

    benim ödevimde çoook yardımçı oldu bunu hazırlayanın ellerinden öperim melek

 5. tuğçe dedi ki:

  çok güzel olmuş gerçekten:)

  1. melek dedi ki:

   bençe daha muhteşem olmuş

Yorum Yaz