Kitap Okumanın Önemi

simdi-kitap-okuma-zamani-h6918

simdi-kitap-okuma-zamani-h6918Kitap okuma alışkanlığı günümüzde git gide unutulan ancak unutulmasına rağmen her insanın edinmesi gereken bir alışkanlıktır. Çünkü kitap okuma alışkanlığı sayesinde insanlar bir çok fayda görmektedir.

Kitap okumanın faydaları:

  • Kitap sayesinde insanlar bilgi birikimine sahip olur  ve böylece beyin gelişimleri daha sağlıklı olur. Öyle ki Osmanlı Devleti zamanında padişahlar kitap okuma alışkanlıkları sayesinde kıvrak zekaya sahip olmuşlardır ve böylece çoklu zeka yapılarıyla devlet işlerinde bir çok başarının altına imza atmışlardır.
  • Kitap okuma alışkanlığı sayesinde insanların kelime dağarcığı gelişir ve böylece günlük hayatta kullanılan kelime sayısı daha da artar.
  • Kitap okumak her ne kadar günümüzde vakit kaybı gibi görülse de aslında insan beyni kitap okurken dinlenir.
  • Kitap okuma faaliyetleri sayesinde beynin iki lobu arasında bağlantı kurulur ve beynin gelişimi en üst seviyeye çıkar.
  • Sürekli okuyan insan olayları çok yönlü olarak inceleyebilir ve konuşmaları daha düzeyli olur bu sebepten dolayı da toplumda bir statüye sahip olur ve çevresindeki insanlar tarafından saygı ve sevgi görür.
  • Ayrıca kitap okuyan insanlar kendilerini, duygu ve düşüncelerini daha net ve anlaşılır bir şekilde ifade edebilir.

Kitap Okumanın Faydaları Hakkındaki Görüşlerinizi Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.