Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Haziran 2021

Kişilik Özelliklerinizi Eleştirel Bir Bakış Açısıyla Yazınız.

Bu yazımızda kişilik özelliklerini eleştirel bir bakış açısıyla yazınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İnsanların kişilik özellikleri çevresel şartlara ve genetik şartlara göre değişmektedir. Beslenme alışkanlıkları da coğrafik şartlar kadar insanın kişilik özelliklerine etki etmektedir.

Aceleci bir insan olarak bununla birlikte unutkan bir insanım. Acele etmemem gereken konularda da acele edince dikkatsizlik sonucu birçok hata yapıyorum. Bunu yapmamam gerektiğini bile bile yine de yapıyorum. Bunu engellemem gerekir. Acele etmeden planlı ve düzenli hareket ederek unutkanlığın ve dikkatsizliğin önüne geçmem gerekir.

Acelecilik bazı durumlarda iyi olsa da unutkanlığa neden olduğu için akılsızlık yapmak gibidir. Akılsız başın cezasını da yine aceleci olarak ben çekmekteyim. Unutkanlığım nedeniyle aceleci olmaktan birçok işi birden fazla gözden geçirmek zorunda kalıyorum. Bu acele edip zaman kazanmaktan çok zaman kaybına neden oluyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. koray dedi ki:

    Öğretmenimiz kişilik özelliklerini eleştirel bir bakış açısıyla yazın ve bana getirin dedi. Ben kendi özelliklerimden tembelliğimden yakınırım ve o yanımı eleştiren bir yazı yazdım.

Yorum Yaz