Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Mayıs 2022

Kişileştirme ile İlgili Paragraf Örnekleri

Aşağıda kişileştirme ile ilgili paragraf örnekleri kısaca olarak ele alacağız.

Kişileştirme, insana ait özelliklerin çevredeki diğer canlı ya da cansız nesnelere kazandırılması ile gerçekleşen bir olaydır. Kişileştirme anlatmaya bağlı metinlerde ve daha çok şiirde de sanat olarak kullanılmaktadır. Kişileştirme ile ilgili paragraf metinleri de yazılmaktadır.

Kişileştirme ile ilgili paragraf örnekleri şu şekildedir:

*İstanbul bugün yordun. Şehrin ana yolları trafikten artık bıkmış hissediyor. İnsanlar sağa sola koşuyor ve şehrin en nadide güzide beldelerini çiğniyor. İstanbul, kirlenmekten mutsuz. Su var ama yağmur yok. Bugün İstanbul’u bu çetrefilli hale getiren biz insanlar ne yaptığımızın farkında bile değiliz.

*Çiçekler birbiriyle konuşuyordu. Kırlar şarkı söylüyor ve ağaçlar birbirine sarılıp seviniyordu. İşte Anadolu böyle bir yerdi. Fakat şimdi çoğu beldesinde betondan binalar, betonlaşmış yüzler gibi bize bön bön bakmaya başladı. Çevremize rahatsızlık verdik, çevreyi de rahatsız ettik. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayabilir. Hiçbir şey düzelmeyebilir.

*Okul benim yuvamdı. Okul sıcacık bir anne şefkatiyle beni sarardı. Sanki sınıfta bütün dertlerimi dinleyip de beni huzura erdiren bir şeyler vardı. sıra bana bakıyor ve gülümsüyor, tahta bana bakıyor ve beni çağırıyordu. İşte okulda böylesine mutlu bir hayatım vardı. Okul benim için her şey demekti. Tabi ki öğretmenler de bunda çok etkili bir rol oynuyordu.

Kişileştirme ile İlgili Paragraf Örnekleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz