Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Mart 2021

Kış Mevsiminde Koyu Renk Yaz Mevsiminde İse Açık Renk Kıyafetler Tercih Etmemizin Nedeni Ne Olabilir?

Kış mevsiminde koyu renk yaz mevsiminde ise açık renk kıyafetler tercih etmemizin nedeni ne olabilir hakkında bilgi kısaca

Kış mevsiminde koyu renkli kıyafetler giymemizin nedeni koyu renklerin ışığı emmesidir. Yaz mevsiminde ise bunun tam tersi açık renk kıyafetler giymemizin nedeni açık renklerin ışığı yansıtmasıdır. Renkler ne kadar açık olursa o kadar ışığı yansıtır. Bu nedenle beyaz renk ışığı en fazla yansıtan renktir. Işığı en çok emen renk ise siyahtır.

Soğuk kış aylarında güneş ışınlarının sıcaklığını hissedebilmek için koyu renk kıyafetler tercih edilir. Koyu renk kıyafetler güneşten gelen ışıkları emerek vücudun daha sıcak olmasını sağlar.

Sıcak yaz aylarında ise güneşin sıcaklığı çok fazladır ve bundan korunmak için açık renkli kıyafetler giyilir. Güneşten gelen ışınlar açık renkli kıyafetlerden daha az geçerler ve vücudu serin tutarlar.

kis-mevsiminde-koyu-yaz-mevsiminde-acik-renk-570x513

Kış Mevsiminde Koyu Renk Yaz Mevsiminde İse Açık Renk Kıyafetler Tercih Etmemizin Nedeni Ne Olabilir Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz