Kira Geliri Beyanı – Kira Geliri Beyannamesi Nasıl Yapılır – Formu İndir

Kira Geliri Olanlar Artık  Beyan Vermek Zorunda ve Kira Gelir Beyanı Nasıl Yapılır İşte Detaylar:

Gelir İdaresi Başkanlığı2011 yılında elde edilen kira gelirinin 1-25 mart 2012 tarihleri arasında beyan edilmesi ve vergisinin verilmesi gerekmektedir. Gelir İdaresi Başkanlığı; 2011 yılında vergiden istisna tutulan tutar, indirilebilecek giderler, birden fazla konutu olup kiraya verenler, konutta bedelsiz oturma, beyanın online yapılması gibi bir çok soruya mevzuat çerçevesinde açıklamalar getirilmiştir.

Kira gelirlerinin vergilendirilmesine ilişkin olarak Başkanlığımızca hazırlanan “Kira Geliri Elde Edenler İçin Beyanname Düzenleme Rehberi” pdf formatında Başkanlığımızın internetsayfasında yayınlanmıştır. Rehberin basım ve dağıtım çalışmaları devam etmektedir.

2011 yılında kira geliri elde edenlere yönelik olarak hazırlanan rehberde; kira gelirine konu mal ve haklar, kira gelirinde istisna uygulaması, kira gelirinin tespitinde indirilecek giderler, kira ödemelerinde vergi kesintisi, beyannamenin verilme zamanı ve yeri, 2011 yılı gelirlerine uygulanacak vergi tarifesi ve verginin ödenmesi konularında bilgiler sunulmaktadır. Rehberde ayrıca, beyannamenin doldurulmasına ilişkin örnekler ve beyannamenin doldurulmasında dikkat edilecek hususlara da yer verilmiştir.

Rehbere ulaşmak için tıklayınız.

Memurlar.Net

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.