Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Ağustos 2021

KGS Nedir

KGS diğer adıyla Kartlı Geçiş Sistemi nedir , KGS Nedir , KGS hakkında bilinmesi gerekenler :

KGS Nedir? Kısaca KGS olarak ifade edilen Kartlı Geçiş Sisteminin en büyük avantajı kolay ‘alınabilir’ olması. Alımı kolay olduğu kadar da ucuz olan bu kartlara kredi yüklemesi ise benzin istasyonlarından, otoyol üzerindeki hizmet noktalarından bile yapılabilmekte. En büyük dezavantajı ise gişede kart okutmak için yapılan duraklama, hem zaman kaybına hem de trafiğin yoğun olduğu gün ve saatlerde uzun beklemelere neden olmasıdır.

KGS’de indirim var mı? OGS ve HGS’deki indirim KGS’de yok. Dolayısıyla İstanbul Köprüsü’nden geçecek olan bir otomobil OGS ile 3 lira 40 kuruşa geçerken; KGS ile 4 lira 25 kuruşa geçmekte. İndirim konusunda tek istisna motosiklet kullanıcıları. KGS’de bile olsa motosikletler yüzde 20’lik indirimden yararlanabiliyor. Ancak bunun için 6. Sınıf motosiklet KGS kartı almaları gerekiyor.

KGS nasıl alınır? Ziraat Bankası, Vakıfbank, İş Bankası, Finansbank, Bank Asya, Halk Bankası ve Garanti bankası şube veya internet bankacığılından alınabilir. Kart ücreti için 1 ila 5 liralık ödeme bir kereye mahsus yapılabiliyor. Bankalar bunun yanısıra kredi kartlarından da KGS hizmeti tanımlayabiliyorlar.

KGS Nedir …

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz