Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Nisan 2021

Kene Isırması Durumunda Neler Yapılmalıdır?

Bu yazımızda kene ısırması durumunda neler yapılmalıdır kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Doğada bir besin zinciri dengesi bulunmaktadır. Doğal alanlarda bu besin zinciri dengesi hayvanlar arasında tam bir uyumluluk halindedir. Bu uyumluluğun bir şekilde sekteye uğraması doğada boşluğun oluşmasına ve dengesizlik ve düzensizlik gibi sorunların yaşanmasına neden olur.

Bu nedenlerle de zaman zaman duyduğumuz eklem bacaklı hayvanların insanlara olan saldırıları duyarız. İnsan da besin zinciri içinde bulunmaktadır. Kene saldırıları ya da kene ısırmaları bu şekilde değerlendirilmelidir. Tavukların bir anda öldürülüp gömülmesi kenelerin çoğalmasına neden olmuştur.

Kene ısırması durumunda ısırılan bölgede kalan kene tespit edilmelidir. Keneyi çıkarmayı bilen kişi keneyi çıkarabilir. Bunun bir yöntemi vardır. Fakat en iyi yöntemi doktorlar bilir. Bu nedenle en yakın sağlık kurumuna gidilmeli ve yardım istenmelidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. reyyan dedi ki:

    Kene ısırması durumunda neler yapılmalıdır hiç bilmezdim geçen yaz pikniğe gitmiştik köyde. Bir acı hissettim meğer kene sokmuş hemen keneye hiç ellemeden hastaneye gittik bir çok işlem uygulandı onun zehrini yok edecek anti bir kaç serum yapıldı.

Yorum Yaz