Kendini Aslan Sanan Fare Hikayesi

Kendini aslan sanan fare hikayesi özet. Kendini aslan sanan fare hikayesi kısaca. Kendini aslan sanan fare hikayesi

Bu yazı ile sizlere kendini aslan sanan fare hikayesini anlatacağız. Ormanlar yaşayan bir fare vardı ve bu fare yaramazlığı ile tanınırdı. Ormandaki hiç bir canlıdan ürkmez hatta onları hayattan bezdirirdi. Kuşların yuvalarını kirletir, diğer hayvanların kuyruklarını ısırıp herkesi korkuturdu.

Ormanda yaşayıp giden bütün hayvanlar fareden rahatsız olurdu. Bu nedenle fareyi ormanın kralı aslana söylemeye karar verdiler. Nasılsa aslan ormanların kralıydı ve onların da bu sorununu çözerdi.

Aslanın yanına giderek sorunlarını dile getirdiler. Kralım bu fare kendisini aslan sanıp  bizi rahatsız ediyor, kendini ormanın kralı sanıyor diyerek şikayetlerini iletirler.

Aslan da bu şikayetler üzerine çok sinirlenip yanında duran verilerden biri olan kediyi görevlendirmiş Fareyi hemen bulup yok etmesini söylemiş.

Kedi de hiç vakit kaybetmeden yola çıkmış Fareyi bir ağacın gölgesinde uyuklarken bulup arkasından gizlice yaklaşır. Tam yakalayacağım derken fare uzaklaşmış ve kedi de arkasından koşmuş. Kovalamacalar saatlerce devam etmiş ve en son bir ovaya ulaşmışlar. Saklanacak bir yer de kalmamış

Fare son bir çaba gösterip ineğin yanına doğru kaçmış. İneğe yalvararak peşinde bir kedi olduğunu ve kendisini öldürmeye çalıştığını anlatmış. Ancak inek onunla hiç ilgilenmemiş. Kedi de o an gizlice ineğin arkasından yaklaşıp fareyi öldürmüş. Ormandaki canlılar tekrar huzur bulmuşlar ve aslana teşekkür etmişler.

Kendini aslan sanan fare hikayesi hakkında yorumlarınızı hemen paylaşabilirsiniz. 

18 yorum

  1. ormanda yaşayan bir fare vardı ve bu fare yaramazlığı ile tanınırdı Ormandaki hiç bir canlıdan ürkmez ve onları hayattan bezdirirdi Hayvanlar aslanın yanına gidip Kralım fare kendini ormanın kralı sanıyo diyerek şikayet ettiler Aslan bu duruma sinirlenip yanındaki kediye git ve fareyi öldür demiş ve fare ölmüş ödev için kısaltılmış 1. sınıf

  2. ormanda yaşayan bir fare vardı ve bu fare yaramazlığı ile tanınırdı Ormandaki hiç bir canlıdan ürkmez ve onları hayattan bezdirirdi Hayvanlar aslanın yanına gidip Kralım fare kendini ormanın kralı sanıyo diyerek şikayet ettiler Aslan bu duruma sinirlenip yanındaki kediye git ve fareyi öldür demiş ve fare ölmüş

  3. Bu masalın benim çocuğuma ne anlatmak istediğini anlayamadım bu hikayenin ana fikri benim çocuğuma ne katacak anlamadim.”aslanla farenin hikayesi”dese anlardın.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.