Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Nisan 2021

Kendi Seçimimizle Yaptığımız Davranışlardan Niçin Sorumluyuz?

Bu yazımızda kendi seçimimizle yaptığımız davranışlardan niçin sorumluyuz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İnsanlar kendi seçimlerinin sonucunda aldıkları kararların neticesi doğrultusunda hayatlarına devam ederler. Kararlar ve seçimler insanlar için çok önemlidir. Kendi seçimimizle yaptığımız davranışlar, kendi tercih ve kararlarımızla kendi irademizle gerçekleştiği için bizim tasarrufumuzdadır.

Kendi seçimimizle yaptığımız davranışlardan sorumluyuzdur. Çünkü kendi irademizin içinde gerçekleştirdiğimiz davranışlar, bizim tasarrufumuzdadır. Bu nedenle tasarrufumuz dahilinde olan işlerin neticelerine katlanırız. Yere çöp atıyorsak, çevrenin kirli olmasından şikayet edemeyiz. Sınıfı havalandırmıyorsak, havasız kalmasından şikayet edemeyiz. Sınıfların kalabalık olmasına çözüm üretemiyorsak, sorun oluşturmamalıyız.

Kendi seçimlerimiz çözümün bir parçası olarak sorunu çözmeliyiz. Sorunları çoğaltmak bir çözüm olmayacaktır. Bu nedenle kendi seçimlerimiz çözümün parçası olmalıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. şefkat dedi ki:

    Kendi seçimimizle yaptığımız davranışlardan elbetteki biz sorumlu tutulmalıyız. Çünkü kimse bu seçimde bizi zorlamamış kendi hür irademizle o tercihi yapmışızdır. Bu yüzden sonuçlarından da biz mes’ul tutuluruz.

Yorum Yaz