Kelebek Nasıl Oluşur

Kelebek ne kadar yaşar, kelebek nerede yaşar, kelebek ne ile beslenir konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Kelebekler, yumurtadan tırtıl olarak çıkarlar ve sonrasında geliştikçe kelebek haline gelirler. Kelebeklerin tüm yaşamları uçmak üzerine kurulmuştur. Kelebeklerin vücutlarının en büyük ve en belirgin bölümleri kanatlarıdır ve kelebekler kanatları ile uçabilmek için daima kaslarını ılık ısıda tutmaya çalışırlar.

Kelebekler için eş bulmak, eşleşmek ve çoğalmak en önemsiz olaylardan birisidir çünkü kelebekler kış uykusuna yatabilecekleri ya da kısa hayatlarını rahat bir şekilde yaşayabilecekleri yerler aramakla meşgul olurlar. Ancak tabi ki kelebeklerin hiç çiftleşmediğini söyleyemeyiz. Bazı durumlarda kelebekler çiftleşirler ve dişi kelebek yumurtalarını oraya bırakır ve ölürler. Sonrasında ise bu yumurtalardan tırtıllar çıkar tırtıllar ise büyüdükçe kelebeklere dönüşür.

Kelebekler, yumurtadan tırtıl olarak çıktığında bulunduğu ağacın yapraklarını yer. Sonrasında bu tırtıllar büyüyüp kelebek olduğunda ise ağaçlardaki yapraklar sayesinde beslenirler ve böylece yaşamlarını devam ettirirler.

Kelebek Nasıl Yaşar, Kelebek Nerede Yaşar Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.