Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Kaza Namazı Ne Zaman Kılınır Nasıl Hesaplanır - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ağustos 2022

Kaza Namazı Ne Zaman Kılınır Nasıl Hesaplanır

Kaza namazları nasıl hesaplanır, kaza namazı nasıl kılınır

Kaza Namazının Hesaplanması ve Kılınışı

Kaza namazı, vaktinde kılınmayan sonradan kılınan namazlara verilen isimdir. Kaza namazının kılınması için illa ki sabit bir saat dilimi belirlenmez. Namaz kılma saati olarak hoş görülen tüm saatlerde kaza namazı kılmak mümkündür. Bu namazda kaza edilen namazın sadece farzı kılınır. kaza namazı kılınırken illa ki şu saatte kılınacak diye bir kaide yoktur. Kaza namazı için vakit belirlemek çok zor olduğu için kolay olanı yapmak dinen de daha iyidir.

Kerahat vakitleri yani gün içinde namaz kılmanın uygun görülmediği vakitler hariç günün her anında kaza namazı kılınabilir. Kerahat vakitleri; Güneş doğduktan 45 dk. sonrası, Güneş batmadan 45 dk. öncesi ve Güneş tam tepede olduğu zamandır. Bunların dışında herhangi bir vakitte kaza namazı kılmak uygundur.

Kaza Namazı Niyeti

Niyet ettim Allah rızası için, vaktine yetişip de kılamadığım ilk akşam namazını ya da son sabah namazını kılmaya, şeklinde kaza namazına niyet edilir.

Kaza namazları hiçbir mazeret olmadığı halde kazaya bırakılmışsa bunu herkesin içinde göstermek uygun olmayacağından kaza namazları kimseye gösterilmeden mümkünse evde kılınmalıdır.

Kaza Namazı Hesaplama ve Kaza Namazı Nasıl Kılınır Hususunda Sorularınızı Bizlere Aşağıdan Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781