Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ekim 2021

Kaynak Teknolojisi ve Kaynakçılık Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Kaynak Teknolojisi ve Kaynakçılık bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Kaynak Teknolojisi ve Kaynakçılık Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Kaynak Teknolojisi ve Kaynakçılık Bölümü Tanıtımı:

Bölüm bileşiminde metal bulunan maddeler üzerinde teknik işlemleri yapabilecek ara elemanları yetiştirir. Mezunlar kamuya veya özel sektöre ait demir, çelik, alüminyum, döküm fabrikalarında, atölyelerde tekniker olarak çalışabilirler.

Programın Amacı: Kaynakçılık programının amacı, endüstrinin kaynaklı imalat ve tamirat sektöründe, her çeşit kaynak işlerini yapacak elemanları yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Kaynakçılık programında matematik, kaynak teknolojisi, kaynak makineleri bilgisi, mukavemet, ölçme ve kontrol tekniği ve kaynak konstrüksiyon tekniği gibi dersler okutulmaktadır.

Gereken Nitelikler: Kaynakçılık programında okumak isteyen kimselerin fizik konularına ilgili, mekanik ve göz-el koordinasyonu yeteneği yüksek, bedence dayanıklı kimseler olmaları gerekir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Kaynakçılık programını bitirenlere “Kaynak Teknikeri” ünvanı verilir. Kaynak teknikerleri endüstrinin kaynakla üretim sektöründe her çeşit kaynaklı yapıları çizer ve kaynak yapar. Kaynakta malzeme ve yöntem seçimi, kalite kontrolü, kaynak atölye ve işletmelerinin yönetimi kaynak teknikerlerinin görevleri arasındadır.

Çalışma Alanları: Kaynak teknikerleri metal endüstrisinde üretici ve yönetici olarak görev alabilirler.

Kaynak Teknolojisi ve Kaynakçılık Nedir, Kaynak Teknolojisi ve Kaynakçılık Ne İş Yapar, Kaynak Teknolojisi ve Kaynakçılık Maaşları, Kaynak Teknolojisi ve Kaynakçılık İş İmkanları, Kaynak Teknolojisi ve Kaynakçılık İş Çalışma Alanları, Kaynak Teknolojisi ve Kaynakçılık Mesleği Hakkında Bilgiler, Kaynak Teknolojisi ve Kaynakçılık Bölümünün Geleceği, Kaynak Teknolojisi ve Kaynakçılık Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Kaynak Teknolojisi ve Kaynakçılık Bölümü Tercih Edilir mi, Kaynak Teknolojisi ve Kaynakçılık Tanıtımı, Kaynak Teknolojisi ve Kaynakçılık Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Kaynak Teknolojisi ve Kaynakçılık Mezunları Ne İş Yaparlar , Kaynak Teknolojisi ve Kaynakçılık Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Kaynak Teknolojisi ve Kaynakçılık İş Bulma Durumu

> Kaynak Teknolojisi ve Kaynakçılık Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ilter dedi ki:

    turgay bey acık öğretimde kaynak teknolojileri bölümü yok.. bilgilerinize… saygılarımla.

  2. TURGGAY ÇELEBİOĞLU dedi ki:

    1979 metal işleri mezunuyum.kaynak teknolojilerinin açık öğretimi var mı? sınavsız geçebilirmiyim?tşk.ed.

Yorum Yaz