Kaşlarını Çatmak, Hevesi Kırılmak, Kalbini Kırmak, Gönlünü Ferah Tutmak Deyimleri ile “Gülmenin Önemi” Konulu Hikaye

Aşağıda kaşlarını çatmak, hevesi kırılmak, kalbini kırmak, gönlünü ferah tutmak deyimleri ile “gülmenin önemi” konulu hikaye kısaca olarak ele alacağız.

Ablam her zaman güler yüzlü olmayı hatırlayan bir insandır. Sabah kalkar ve o güzel sesiyle şarkı söyleyerek beni uyandırır. Elimden tutar ve yataktan da kaldırır. Camı açar, odayı havalandırır. Güneşin içeri girmesini sağlar. Birlikte kahvaltı etmek için mutfağa ineriz. Annemiz de bize güzel yiyecekler hazırlar.

Ablam kaşlarını çatmak nedir bilmez. O kadar mutlu olmaya uğraşır ki hiçbir şey onun hevesini kıramaz. Kalbinin kırık olduğu zamanlar da bile tebessüm etmeyi bilir.

O gün okulda çok kötü bir gün geçirmişti. Eve geldiğinde gerçekten üzgün olduğu anlaşılıyordu. Fakat yinede tebessüm ederek gelip yanaklarımı sıkmıştı. Gönlünü ferah tutmayı biliyor, der annem. Belki ondandır belki insanları çok sevdiği içindir.

Odasına kapanıp hiç çıkmadı. Ben de onu rahatsız etmemek için odasına girmedim. O gün en yakın arkadaşının ölümcül bir hastalığa yakalandığını öğrenmişti. Odaya girmem gerektiğinde izin istedim. Yazı yazdığını gördüm. Demek ki içini döküyordu. Ben de işimi halledip hemen çıktım. Demek ki ablam da bu şekilde içini rahatlatıyor, mutlu olmaya çalışıyordu. Onu gerçekten çok ama çok seviyordum.

Kaşlarını Çatmak, Hevesi Kırılmak, Kalbini Kırmak, Gönlünü Ferah Tutmak Deyimleri ile “Gülmenin Önemi” Konulu Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.