Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Nisan 2021

Karşılaştığınız Bir Sorunu Çözerken Hangi Yollara Başvurursunuz Düşüncelerinizi Açıklayınız.

Bu yazımızda karşılaştığınız bir sorunu çözerken hangi yollara başvurursunuz düşüncelerinizi açıklayınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İnsanlar hayatları boyunca birçok irili ufaklı sorunlarla karşılaşırlar. Bazı sorunları çözmekte zorluk yaşarlar. Bazı sorunların üstesinden gelebilirler. Adalet, mahkemeler tarafından sağlanmaktadır. Mahkemeler sulhen çözülemeyen meselelerde kanunen bir çözüm arayışında bulunmaktadır.

Karşılaştığımız bir sorunu çözmeye çalışırken ilk önce karşılıklı konuşma yolunu tercih etmeliyiz. Konuşarak çözemediğimiz konularda orta yolu bulmak için anlaşma yolunu tercih etmeliyiz. Bu da mümkün değilse uzlaşma yolunu tercih etmeliyiz. Uzlaşma da imkansızsa mahkeme yoluna ya da meselede hakem olabilecek birine başvurmalıyız.

Sınıfta, okulda, mahallede ya da evde karşılaştığımız sorunların özellikle çözüm noktasında iyimser, peşini bırakmayan, sonuç elde etmeye odaklı kişiler olarak hareket etmeliyiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Atakent dedi ki:

    Karşılaştığım bir sorunla konuşarak ama beni dinlemiyorsan büyüklerine söylerim

  2. yusuf dedi ki:

    Karşılaştığım bir sorunu çözerken büyüklerimden akıl alırım. Sorunu çözmek için o işle alakalı iyi olan insanlara danışır bu sorunu halledebilmem için neler yapmam gerektiğini öğrenirim. Benim başvuracağım yollar bunlardır.

Yorum Yaz