Karneler Ne Zaman Verilecek 2014

Karneler Ne Zaman Verilecek 2014 hakkında bilgi kısaca.

2014 senesi 24 Ocak günü 2019 2020 eğitim öğretim yılının birinci dönemi sona ermiş ve öğrenciler büyük bir karne heyecanı yaşamıştı. İki haftalık sömestr tatili ile dinlenme fırsatı bulan öğrenciler 10 Şubat günü tekrar okullara döndü. 13 Haziran tarihinde ikinci dönemin de sona ereceği düşünülürse öğrencilerin uzun bir yaz tatili yapmasına çok az bir vakit kaldı.

Fakat bundan önce girilmesi gereken sınavlar var. 2014 LGS sınavları nisan ayında yapılmıştı. Tıpkı geçen dönemki gibi Fen ve Teknoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Matematik, Türkçe, Yabancı Diiller ve İnkılap Tarihi derslerinden 28-29 Nisan tarihlerinde sınavı olan ilköğretim sekizinci sınıf öğrencileri arasından sınava girmemiş olanlar 10-11 Mayıs günlerinde mazeret sınavına girecekler. Ağırlıklı ortalamalar ise bu sınavların sonuçları ile geçen dönemki LGS sınavlarının sonuçlarının hesaba katılmasıyla belirlenmiş olacak. Öğrenciler bu puanlar ile yerleştirmelere katılacak.

Bir dönemin daha sonuna yaklaşılmasıyla birlikte karne heyecanı yeniden boy gösteriyor. Yaz tatili heyecanıyla da birleşince öğrencilerin gündemi bu ara pek bir hararetli gözüküyor. Derslerden kalıp kalmayacağı belli olmayan öğrenciler olduğu gibi notları şimdiden belli olan öğrenciler de var fakat onlara verilecek tavsiye şudur ki ne notları iyi diye rehavete kapılsınlar ne de kötü diye morallerini bozup depresyona girsinler. Notları kötü gelecek olanlar bir an önce son sınavlar için hazırlıklarına başlamalı ve bunları telafi etmeli, iyi olanlar da tempoyu düşürmemeli. Nasıl olsa çok kısa bir zaman içerisinde yaz tatiline kavuşacak olan öğrenciler bu sıralar derslerine önem vererek biraz daha ön sıralara geçebilirler.

karne-tatili

Karneler Ne  Zaman Alınacak 2014

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.