Karne Ortalama Hesaplama Lise 1-2-3-4

Ortaöğretim Lise 1, lise 2 lise 3 ve lise 4 karne ortalama hesaplama öğrencileri pratik bir karne ortalama hesaplama aracını sizler için sayfamız ekledik. Öğrencilerimiz için karne ortalama hesaplama robotunu sitemize ekledik. Bütün öğrenciler dilerse karne ortalama hesaplama lise 1, lise 4, lise ve lise 3 öğrencileri hepiniz hesaplayabilirsiniz. Lise karne ortalaması nasıl hesaplanır, isterseniz onu da kısaca açıklayalım. temel mantık şudur : Bütün derslerin e okul sisteminde de görülen dönem sonu notu yine o dersin haftalık ders saati sayısı ile çarpılır. Ortaya çıkan sonuç haftalık toplam ders saatine bölünerek hesaplanır. Aşağıda yer alan ortalama hesaplama racı da bu mantıktan yola çıkılarak oluşturulmuştur. Karne ortalama hesaplama lise 2 ve karne ortalama hesaplama lise 3 detayları:

Lise Karne Ortalama Hesaplama Nasıl Yapacağım :

Aşağıda yer alan alanlara ders adı (kısaca yazabilirsiniz), ders notu ve o dersin haftalık ders saatini giriniz. Bütün dersleri girdiğinizde sistem otomatik olarak size yıl sonu karne ortalamınızı verecektir.  Aynı zamanda takdir ya da teşekkür belgesi alıp alamayacağınızı da söyleyecektir. Bu sebeple bu araç aynı zamanda takdir teşekkür hesaplama sistemi olarak da görülebilir.

Lise Karne Ortalama Hesaplama İle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

59 yorum

  1. arkadaşlar 9. sınıf meslek lisesine gidiyorm ortalamam 51,86 zayıf olan derslerim:edbyt-dil anltm-mat-fizik
    bu dönem geçermiyim geçemessem 2. dönem notlarım nasıl olursa geçerim

    • Ortalaman 50 nin ustunde olsun kac zayifin olursa olsun gecersin insallah. Ikinci donemde gecmen için ortalamani 50 nin ustunde tutturman lazim. Insallah sinifi gecersin . Ben 10. Sinifa gidiyorum ve lutfen Allah rizasi için sen de bana dua eder misin gecmem için. Allah’a emanet olun.

  2. arkadaşlar benim 6 tane zayıfım var . ben anadolu lisesinde okuyorum o yüzden ortalamamın 3 olması lazım ama benim ortalamam 2,16 . ben edebiyat , sağlık bilgisi , fizik ve ingilizceden sınava gireceğim . ne yapmalıyım ??? ACİLL YARDM EDİN LÜTFENNN :(((

  3. Merhabalar Benim ilk dönem matematıgım 0dı bu donem 2 geldi ve karnede 2 tane 1im var normalde bu hesaba göre geçerim diye okula gıtmedım 2 tane 1 var ve ortalamam 54.35 size sorum ortalama yükseltme sınavından herhangı bır ders karnede 25ken bu sınavdan 35 alınca ortalama 35mi oluyor

  4. Arkadaslar ortalamam 52.32 duz liseye gidiyorum hoca 50yi gec gecersin dedi ama 2.5 ortalama bi sitede notlari 4-5 olarak yazdigimda 2.67 fakat 73-74 olarak yazdigimda 2.25 yani 2.5 ortalama tutmasa 50 ortalama tutsa gecermiyim ?

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.