Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Ağustos 2021

Karne Heyecanı İle İlgili Kompozisyon

Öğrenciler günlerinin büyük bir kısmını yıl boyunca okulda geçirirler. Hatta bir yılı baz aldığımız zaman bu yılın da büyük bir kısmının okul sıralarında geçmiş olduğunu görürüz. Eğitim hayatı insan hayatında çok önemli bir etkiye sahip olduğundan öğrenciler gerekli eğitimi alabilmek ve o aldıkları eğitimi hayata geçirebilmek için birçok emek verirler. Yıl boyunca derste dinlenen konular, evde yapılan ödevler, çözülen problemler, ezberlenen şiirler, araştırılan konular, yapılan sunumlar ve etkinlikler öğrencilerin de artık yıl sonunda yorgun düşmelerine ve emeklerinin karşılığını alma istemlerine sebep olmaktadırlar.

Eğitim hayatı insan hayatının da büyük bir kısmını kaplamaktadır. İnsanlar yıl boyunca çok fazla konu hakkında çok fazla bilgi edinir ve bu bilgileri ile ilgili testlere tabi tutulurlar. Derslere çalışmak öğrencilerin artık yıl sonunda yorulmasına sebep olmaktadır. Bu yüzden birçok öğrenci karne gününü büyük bir heyecan ile beklemektedir. Yıl boyunca vermiş oldukları emeklerinin karşılığını bir an önce almak isterler. Üstelik bir de karne notları iyi ise bu öğrencinin yıl boyunca vermiş olduğu emeklere karşılık en iyi ödül olarak kabul edilmektedir.

Karne alımı sonucunda okullar da tatile gireceğinden dolayı öğrenciler dinlenmek ve eğlenmek için birçok vakte sahip olacaklarından hemen plan yapmaya başlarlar. Karne almanın yanında bir de tatile girecek olmaları öğrencilere çifte mutluluk yaşatmaktadır. Bu yüzden karne günü öğrencilerin hayatında büyük bir yere ve öneme sahip olmaktadır.

Karne Heyecanı İle İlgili Kompozisyon Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Efe Polat dedi ki:

    çok güzel ellerine saglık

  2. hatice çolak dedi ki:

    çok güzel okulumuzda karne heyecanı hakkında kompozisyon için yazdım.

Yorum Yaz