Karne Günü 14 Haziran 2013 Çocuğuma Nasıl Davranmalıyım

Yarın yani 14 Haziran 2013 Cuma günü ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim (lise) öğrencileri olmak üzere yaklaşık 16 Milyon öğrenci karnelerini alacak. Okullar yarın verilecek karnelerin ardından yaklaşık 3 aylık bir tatile girecek. 14 Haziran 2013 Karne Günü ile ilgili hatırlatmalarımız :

dersani2

Öğrenciler ve veliler için karne gününün ayrı bir heyecanı var. Öğrenciler uzunca bir maratonun ardından çalışmalarının göstergesi olan karnelerini alacaklar. Kimi öğrenciler başarılı bir sezon geçirirken kimi öğrenciler de çeşitli sebeplerden ötürü kötü bir sezon geçirdi. Velilere bu noktada uyarımız zayıf karne getiren çocuklarına davranışlarında dikkat etmeleri.

Her çocuğun zihinsel gelişimi bir değildir.  Her çocuk % 100’lük başarı gösteremez. Dolayısıyla çocuğunuzu başka öğrencilerin ya da arkadaşlarının karnelerine göre değil; çocuğunuzun öz kapasitesi ve bu süreçte çocuğunuza gösterdiğiniz ilgi çerçevesinde değerlendiriniz.

Kötü bir karne getiren her çocuk mutlaka kendi için bu durumun burukluğunu yaşayacaktır. Çocuğunuzun psikolojisi zaten bozukken sizler de kalkıp bu duruma tuz biber ekmeyin. Başka kişilerle kıyaslamak, onu aşağılamak gibi bir hataya düşmek yerine ona teselli vererek ileride bu durumu çalışarak düzeltebileceği yönünde telkinlerde bulunun. Bir veli olarak aksi davranışta bulunmak çocuğunuzun ileri yaşam safhalarını da etkileyebilecek ciddi psikolojik sorunlara yol açabilir. Unutmayınız ki fiziki bir hastalığın çaresi belki bulunur; ancak ruhsal bir çöküntünün çaresinin bulunması çok çok daha zordur. Bir anlık öfkenin kurbanı olup da çocuğunuza psikolojik baskı yapmamaya dikkat ediniz. Bu yazımızda velilerimize, zayıf getiren çocuğuma karne günü nasıl davranmalıyım, kötü karne getiren öğrenciye nasıl davranılmalıdır hususunda kısaca bilgi verdik.

 14 Haziran 2013 Karne Günü – Bütün Öğrencilere İyi tatiller Dileriz … (Osymtr.Com)

7 yorum

    • Canim senin gibi ilkokullular tabiikide boyle notlar alacak bizde ilkokuldayken öyleydik lise farklidir yani ayni zamanda iyi uydurdun helal olsun zaten herkes sanalda takdir alir .

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.