Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ocak 2022

Kardeş Sevgisi İle İlgili Paragraf Kompozisyon

Bu yazımızda kardeş sevgisi ile ilgili paragraf kompozisyon kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Kardeşlik, kan bağıyla olan ve aynı anne karnını paylaşmaktan doğan bir bağdır. Fakat aynı babanın çocukları da kardeş sayılır. Kardeşlik sadece kan bağıyla da olmaz. Fakat biz, aile bağlarından oluşan kardeşlik duygusu üzerinde duralım.

Kardeş olmak, karındaş olmaktan gelir. Evvel, ahir birlikte olmak demektir. Sevmek karşılıksız olan bir şeydir. Birinin sevmeye karar veremezsiniz. Çünkü kalbe irade işlemez. Bir yere gitmek isteyebilirsiniz, su içmek, yemek yemek isteyebilirsiniz. Fakat bir kişi sevmeye ya da bir kişiden nefret etmeye karar veremezsiniz. Çünkü buna kalp karar verir.

Kardeş sevgisi bütün bunların ötesinde doğuştan kabul ettiğiniz bir bağdır. Bu bağın sevgiyle güçlenmesi, sadakatle dayanıklı hale gelmesi sağlanır. Kardeş sevgisi insanın içinin sonradan ısındığı bir şey değildir. Doğuştan ve doğrudan gelir.

Eğer samimi insanlarsak, bunu hissederiz. Bu his bize birlikte olmanın verdiği hazdan kaynaklanır. Ön yargısız, çıkarsız, koşulsuz sevmek aile bağlarıyla kurulacak bir olgudur. Bu da kardeşler arasında kendini gösterir.

Kardeşin için her şeyi yaparsın. Yemez yedirir, giymez giydirirsin. Kendinden önce onu düşünürsün. Çünkü kardeşlik budur. Kardeşliğin özünde bu vardır. Kardeşlik menfaati ve egoyu bitirir. Kardeşlik paylaşmaktır, yardımlaşmaktır. Bu da ancak sevgiyle üstesinden gelinebilen bir şeydir.

Bu nedenle kardeşlerimizin kıymetini bilelim, küs kalmaya, kavga etmeye, ayrı düşmeye vaktimiz yok.

Kardeş Sevgisi İle İlgili Paragraf Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz