Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Kasım 2020

Kansızlığa İyi Gelen Besinler

Kansızlığa Hangi Besinler İyi Gelir, Kansızlığa iyi gelen yiyecekler nelerdir

Kansızlık günlük hayatımızda sık sık duyduğumuz hastalıkların başında geliyor. Özellikle de kadınlarda daha fazla görülen kansızlık biz kadınların en sık telaffuz ettiği hastalıklardan bir tanesi. Dengeli beslenmemeye dayalı kansızlık, vücudumuzda B12, folik asit ve en başta da demir eksikliği sonucunda oluşuyor.

Kime kansız olduğumuzu söylesek, özellikle de yaşlı teyzeler, amcalar hemen bize kansızlığa iyi gelebilecek bir reçete yazıverir. Bu konuda herkesin tüketilmesini düşündüğü bir gıda mutlaka vardır. Peki bu yiyecekler kansızlığa gerçekten iyi gelir mi? Kansızlık için neler yapılmalıdır? İşte uzmanların tavsiyelerine göre kansızlığa iyi gelecek besinler:

kansızlık

Sebze grubu: Folik asit bakımından zengin olan yeşil yapraklı sebzeler kansızlığa iyi gelen yiyeceklerdendir. Ispanak, brokoli, kuşkonmaz gibi sebzeler de içerdikleri demir ile kansızlık hastalığına çare olabilecek sebzelerdir.

Keçiboynuzu: Kaynatılarak pekmez haline getirilmiş olan keçiboynuzu kansızlık için bire bir günde 2-3 kaşık yenen keçiboynuzu pekmezi kadınlarda kansızlığın, erkeklerde ise iktidarsızlığın tedavisi için tüketilmesi gereken gıdalardandır.

Isırganotu: Kan yapıcı özelliği ile ısırganotu kansızlık hastalığının bir numaralı düşamanlarından. Bir tutam ısırganotu bir bardak suda demlenerek günde üç defa içildiğinde kansızlığa iyi gelir.

Arslanpençesi: Çok fazla bilinmese de ısırganotu gibi demlenerek içildiğinde kansızlığın giderilmesine yardımcı olur.

Karaciğer: Karaciğer, bir B12 ve demir deposu. Bu sebeple kansızlık hastalığına sahip olanlar için sık sık tüketilmesi gereken gıdaların başında geliyor.

Kansızlığa İyi Gelen Besinler Hakkında Sizler de Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz