Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Eylül 2021

Kanserle Savaş Haftası İle İlgili Yazı

Kanserle Savaş Haftası İle İlgili Yazı hakkında bilgi.

Hücre, canlının en temel yapı taşı olarak bilinir. Hücrelerden dokular, dokulardan organlar, organlardan sistemler ve en sonunda organizmalar oluşur. Kanser hücre hastalığı olarak başlar ve daha sonra bu sırayla yayılmaya devam eder.

Hücreler yaşam döngülerinin sonunda bölünerek çoğalır. Kanser hastalarında hücreler normalden çok daha fazla hızlı çoğalmaktadır. Böylece en sonunda organlar işlevini yapamaz hale gelir. Öldürücü bir hastalık olan kanser çağımızda en sık görülen hastalıklardandır. Kanserle savaş yöntemlerinin ve kanserin zararlarının azaltılmasıyla ilgili bilgilerin halka anlatılması gerekmektedir. Tıbbın kanser konusunda geldiği nokta, ne kadar çok insanın gelişen tıp sayesinde kurtarılabildiği gibi konular da halka anlatılmalıdır.

İşte bunları gerçekleştirmek için 1947 senesinde Ankara ilimizde Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu isimli dernek kurulmuştur. Bu dernek ayrıca kanser hakkındaki çalışmaları desteklemektedir ve doktorların eğitimine katkı sağlamaktadır. Erken tanı ve tedavi süreci hakkında hastalar bilgilendirilmektedir. Türk Kanser Haberleri isimli dergi 1952 senesinden beri bu dergi tarafından isteyen kişilere ücretsiz olarak gönderilmektedir.

indir (1)

Kanser Haftası 2014 Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz