Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ocak 2022

Kanserle Savaş Haftası Hakkında Bilgi

Kanserle savaş haftası hakkında bilgi kısaca

Kanser günümüz tıbbının en önemli hastalıklarından biridir. Bu hastalıkla baş edenleri desteklemek, hastalara yardımcı olmak ve doktorların kanser konusundaki bilincini artırmak amacıyla 1947 yılında Ankara’da Kanser Araştırması ve Savaş Kurumu kurulmuştur. Kanserde erken teşhisin önemi ve iyileşme süreci hakkında bilinçlendirme çalışmaları yapan dernek halkın kanseri tanıması için savaş veriyor.

Nisan ayının ilk haftası da 1956’da Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu’nun önerisiyle, Kanser Savaş Haftası ilan edildi. İlk kanser hastanesi ise yine 1956’da Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu’nun çalışmaları sonucu Ankara’da açılmıştır.

Kanser Savaş Haftası boyunca çeşitli bilinçlendirme çalışmaları yapılır, sergiler açılır. Gazete, dergi, televizyon gibi basın yayın organlarında kanserden korunma yolları anlatılır. Kanser ile ilgili yeni adımlardan, tedavi yöntemlerinden, ilaçlardan bahsedilir ve erken teşhisin önemi vurgulanır.

Kanser Savaş Haftası’nda öğrenilenler hayat kurtarabilecek nitelikte olduğu için çok değerlidir ve unutulmamalıdır. En küçük bir şüphede doktora başvurmakta fayda olduğu bilinmeli ve ona göre davranılmalıdır. Unutulmamalıdır ki kanserde erken teşhis hayat kurtarır.

Kanserle Savaş Haftası İle İlgili Yazı Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz