Kanser Tedavisinde Kullanılan İlaçlarda İğ İpliklerinin Oluşmasını Engelleyen Etken Maddelerin Kullanılmasının Sebebi Nedir?

Aşağıda kanser tedavisinde kullanılan ilaçlarda ip ipliklerinin oluşmasını engelleyen etken maddelerinin kullanılmasının sebebi nedir kısaca olarak ele alacağız.

Kanser, hücrelerin genlerindeki bozukluk nedeniyle hızlı ve düzensiz bir şekilde üremeleri ve bulundukları bölgede kontrolsüz üreme nedeniyle temel işleyiş bozulmalarına neden olması dolayısıyla meydana gelmektedir. Kanser bu nedenle öldürücü etkilere sebep olmaktadır.

Kanser tedavisinde kullanılan ilaçlar sayesinde bu zarar görmüş ve mutasyona uğramış hücrelerin üremesini engellemek amacıyla çoğalma safhasında bölünmeyi gerçekleştirmek için gerekli iğ ipliklerinin oluşması engellenmektedir. Böylece çoğalmanın önüne geçilmekte ve stabil bir şekilde hastalık kontrol altında tutularak tedavi süreci takip edilmektedir. Kanserin çarelerini arayan doktorlar, gen ve hücre üzerinde araştırmalarını ve deneylerini sürdürmektedir.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.