Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Aralık 2020

Kanser Haftası ile İlgili Hikayeler

Aşağıda kanser haftası ile ilgili hikayeler kısaca olarak ele alacağız.

Günümüzde insanlığın yaşadığı en büyük sorunlar olarak sağlık sorunları da insanlığın gündemini meşgul etmektedir. Sağlık sorunları özellikle çevre sorunlarının yaşanması, çevre kirliliklerinin oluşması ve teknolojik gelişmelerin yaşanması gibi durumlar karşısında oluşmaktadır. İnsanlar bu durumların olumsuz etkilerinden doğal olarak olumsuz etkilenmekte ve çeşitli genetik hastalıklara da yakalanmaktadır.

Sağlık sorunları arasında insanlığı tehdit eden en büyük hastalıklardan biri de kanserdir. Kanser, hücrelerin genetik özelliklerinin bozulması nedeniyle hücrelerin kontrolsüz üremesiyle meydana gelmektedir. Bu durum kontrol edilemez ve organların tahrip olmasına neden olur. Kanserin gerçekleştiği organın haricinde diğer organlar da bu durumdan zarar görebilmektedir.

Kanser hastalığı teknolojik gelişmelerin yaşanmasının ardından radyasyona maruz kalınması sonucunda meydana gelebilir. Enerji yataklarının zarara uğraması nedeniyle çevreye yayılan zararlı kimyasalların canlılar üzerindeki olumsuz etkileri nedeniyle de kanser hastalıkları oluşmaktadır.

Kanser hastalığına dikkat çekmek için her yıl 1 – 7 Nisan haftasında çeşitli faaliyetler yapılmaktadır. İnsanların kanser hakkında bilgilendirilmesi, tedavilerin tanıtılması, teşhis sistemlerinin gösterilmesi, kanser aşamalarının anlatılması, kanser hastalarının motive edilmesi durumlar söz konusu olarak faaliyetlerin yapılmasında etkili olmaktadır.

Kanser ölümcül bir hastalık olarak tedavisi çok zor olan ve doğrudan da insan iradesine bağlı olarak gerçekleşen bir hastalık olarak insanları tehdit etmektedir. Kanserle mücadele için önemli olan hastaların hayata tutunmasını sağlayacak motivasyonları sağlamaktır.

Kanser Haftası ile İlgili Hikayeler Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz